Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.01.2019 07:17

«Краща книга Херсонщини – 2018»: нові сторінки історії степового краю
Коли 11 січня чуєш слова подяки на свою адресу, то...

26.12.2018 12:52

Як досягти успіху в Новому році
Деякі люди вважають, що успіху в бізнесі, кар’єрі...

24.12.2018 12:01

Артефакти з античної історії: ми це побачили!
Останнє в цьому році засідання клубу любителів історії...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Артефакти з античної історії: ми це побачили!

Артефакти з античної історії: ми це побачили!

24.12.2018 12:01

Останнє в цьому році засідання клубу любителів історії «КЛІО» відбулося в незвичній атмосфері – археологічній лабораторії при Херсонському державному університеті.

Учасники клубу залюбки відгукнулися на запрошення археолога Сергія Нємцева побачити артефакти часів античності, які були знайдені під час розкопок на території сучасного села Дніпровське Білозерського району. У ІІІ ст. до н.е. на цьому місці була грецька хора – сільськогосподарське поселення греків, центр якого знаходився в Ольвії (сучасне село Парутине Миколаївської області).

Сергій Нємцев продемонстрував цікаві артефакти – рештки життєдіяльності греків: посуд, амфори, в яких доставляли з Греції вино, предмети культу. Це знахідки різних археологічних сезонів, яких всього  було 18.

Особливий інтерес у гостей викликала розповідь про культуру вживання вина у греків, церемонію пиття, процес виноробства та шляхи переправлення вина в колонізовані греками міста. А ще Сергій презентував низку бронзових монет і показав присутнім череп грецької дівчинки, знайдений на поселенні у селі Дніпровське,  та розповів про те, як відбуваються антропологічні дослідження в Інституті археології НАН України.

Побачене настільки захопило усіх, що ми з нетерпінням чекаємо на наступні зустрічі з археологією!Вхід