Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
27.11.2018 09:15

Як бути щасливим у мінливому світі
Кожна людина бажає бути щасливою. Проте, якщо запитати,...

21.11.2018 13:58

Підсумки проекту «Говоримо українською. Читаємо українське»
У червні 2018 року Херсонська обласна універсальна...

21.11.2018 07:40

Пишемо для людей, а не для роботів!
У сучасному світі кожна бібліотека створює свій сайт....Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Черговий випуск україномовних відбувся!

Черговий випуск україномовних відбувся!

22.06.2016 12:43

Рідна мова моя, ти є перша й остання любов…

Уже четвертий рік поспіль у нашій бібліотеці реалізується проект «Безкоштовні курси української мови».
Цей навчальний рік був особливим. Ми мали чудових, надзвичайно цілеспрямованих та старанних слухачів, які з блискавичними результатами закінчили навчання на курсах. Серед них – люди різного віку і професій, особливо багато у цьому році було слухачів-педагогів. Більш популярними стали курси серед молоді: дехто з них навіть відвідує курси, щоб підготуватися до ЗНО. А наші слухачі поважного віку є чудовим прикладом для наслідування: хоча вони давно закінчили школу, але жодного разу на це не нарікали, і з великою старанністю виконували всі завдання.
Навчання тривало з 9 вересня по 19 червня 2016 року. Слухачі вчили граматику, намагалися долати мовний бар'єр і говорити українською. А ще – дуже багато читали; на  кожному занятті знайомилися з творчістю письменників-класиків. У позанавчальний час слухачі читали твори сучасних українських авторів, ділилися своїми враженнями.
Підсумкова робота показала прекрасні результати: з 60 можливих балів переважна більшість слухачів отримала 52-56. Є у нас і кругла відмінниця – Альона Бойко – вона написала контрольну роботу на 60 балів.
І ось настала врочиста мить отримання сертифікатів про поглиблене вивчення української мови. Їх у цьому році отримав 21 слухач.  Для Херсона це немало! Вручала сертифікати  співкоординатор Безкоштовних курсів української мови в Україні, викладач курсів у місті Києві Катерина Мельник, яка, до речі, подарувала слухачам низку новинок сучасної української літератури.
Ця врочиста подія відбулася у відділі наукової інформації та бібліографії, який став своєрідним освітньо-культурним центром нашого міста, де активно реалізується не лише проект з вивчення мови, а й діє клуб історичного спрямування. Саме тут за ініціативою одного з членів Клубу любителів історії, громадського активіста Олександра Базилєва народився проект «Безкоштовні курси української мови. Навчи друга розмовляти українською», який втілює в життя провідний бібліограф ХОУНБ ім. Олеся Гончара – Лілія Віжічаніна.
У святковій атмосфері випускники читали вірші про українську мову;  у залі лунали українські пісні. До речі, одна з пісень, яку написала наша талановита слухачка Любов Великих, стала чудовим привітанням на нашому заході і може стати девізом курсів:

Ми приходим до бібліотеки не тільки читати.
Хтось розумний придумав тут рідну мову вивчати…
...........................................................................................
Як на перше побачення, ми приходимо знов,
Рідна мова моя, ти є перша й остання любов….

Приємним подарунком було привітання від нашої давньої слухачки курсів Альони Мовчан, талановитої поетеси, яка подарувала слухачам нещодавно видану збірочку віршів, деякі з яких прозвучали в авторському виконанні.
А наостанок усі разом заспівали пісню «Мова єднання». Виконуючи її, слухачі курсів показали, що вони насправді люблять і шанують нашу рідну мову. А головний результат наших спільних зусиль – це те, що тепер вони говорять солов'їною.Вхід