Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.05.2019 13:11

Тільки наука змінить світ!
«Тільки наука змінить світ. Наука в широкому...

13.05.2019 12:35

Ботанічний сад – місце для натхнення
Учасники клубів «КЛІО» та «Дивослово»...

08.05.2019 11:43

Бібліотечні каталоги – мозок і пам'ять бібліотеки
«Не можна все знати, але можна і треба знати,...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > День героїв в Україні

День героїв в Україні

24.05.2018 10:32

У суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Дню героїв і було присвячено засідання клубу «Дивослово», на яке завітали цікаві гості – представники Херсонського осередку Всеукраїнської громадської організації «Сокіл». Євген Кравченко, голова осередку, розповів присутнім історію свята та чому його відзначають саме у травні. Учасники клубу поділилися своїми думками з приводу того, кого можна вважати героєм та які особистості в історії України гідні нашої поваги.

Також під час заходу Євген Кравченко  презентував книгу Сергія Громенка «Забута Перемога. Кримська операція Петра Болбочана» (К., 2018). У книзі розповідається про спробу Української Народної Республіки в квітні 1918 року включити до свого складу Кримський півострів, попередньо звільнивши його від більшовиків; про трактування «кримської проблеми» на світовій арені в березні 1917-го – квітні 1918 років, про сили і плани сторін, про бойові дії на півострові. Примірник цієї книжки було подаровано бібліотеці.

Подібні зустрічі є надзвичайно цінні, адже нагадують нам важливі уроки історії, виховують шанобливе ставлення до національних героїв України.

 

 

 

Вхід