Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.05.2019 13:11

Тільки наука змінить світ!
«Тільки наука змінить світ. Наука в широкому...

13.05.2019 12:35

Ботанічний сад – місце для натхнення
Учасники клубів «КЛІО» та «Дивослово»...

08.05.2019 11:43

Бібліотечні каталоги – мозок і пам'ять бібліотеки
«Не можна все знати, але можна і треба знати,...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Про Херсон з любов'ю

Про Херсон з любов'ю

26.09.2011 11:15

У День міста придбала на Суворівській «Альтернативный арт-путеводитель по Херсону». Навіть біглого перегляду вистачило, щоб черговий раз переконатися у тому, що всі проекти  (у т. ч. і книжкові видання) під маркою «Тотем» відрізняються своєю оригінальністю, цікавою подачею матеріалу, стильним дизайном.
Путівники, до яких ми звикли, належать до розряду довідкових видань. Як правило, вони містять інформацію «про минуле, теперішнє і майбутнє» міста у стислому вигляді.
Завдання «тотемівського» путівника по Херсону зовсім інше. Воно сформульоване у  передмові: «Це азбука для тих, хто хоче зрозуміти, у чому ж секрет невловимого, іноді  дивного приваблення Херсону. Це путівник по поняттях, якими треба оперувати, щоб вкусити херсонської екзотики і зрозуміти, з чим її їдять. Це довідник явищ, до яких херсонці іноді наскільки звикають, що перестають помічати, а іноземці шокуються від  захвату і замилування. Це шлях, який ми проходимо від А до Я у спробі усвідомити феномен Херсона і поділитися нашими відкриттями…». Погодьтесь – на херсонському книжному ринку такого видання ще не було. Більш того, інформації про життя міста та його жителів у тому вигляді, в якому вона подана авторами путівника, ви не зустрінете в жодному довіднику про Херсон. Достатньо перерахувати назви окремих статей або, як автори говорять, «понять», щоб переконатися у цьому: «блошка», «їда», «сімки», «ворота», «живність», «кузні», «люки», «шуфіті»…
Років 25 назад такий путівник взагалі не мав би шансу дійти до читача з однієї простої причини: все те, що складає «невловиме, іноді дивне приваблення Херсона» ніяк не пов’язано з трудовими подвигами доблесних судобудівників, ткачих, моряків.
Думаю, що у всіх, хто ознайомився з путівником, залишилось таке ж приємне враження від прочитаного і бажання внести в «душевний портрет» міста щось своє, особисте, відоме тільки Вам.
P.S. На жаль, тільки зараз дізналась, що «тотемівці» пропонували  прийняти усім херсонцям участь у створенні цього путівника.

Лянсберг Ольга

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід