Книги, наповнені щастям

Книги, наповнені щастям 

За кожну хвилину агресії ти втрачаєш 60 секунд щастя.
(Р. Емерсон)

Чи часто ми замислюємося над тим, в чому полягає щастя і як його досягти? Напевно, подібні питання все більше риторичні і відповіді на них глибоко індивідуальні.

Радість від дрібничок, втіха від спілкування з близькими людьми, гармонія довкола і всередині нас, радість бути в компанії чи наодинці із собою, відчувати тепло в спілкуванні з близькими, мати улюблену роботу та хобі, знаходити балансу у своїх прагненнях та вчинках, зрештою, просто гарна книжка та горнятко кави – все це про щастя, яке постає у різних варіантах, але потрібне кожному з нас.

Якщо Ви прагнете гармонії у своєму житті, мрієте про щастя у всіх його проявах, готові змінювати своє життя на краще, радимо ознайомитись з добіркою книжок, в яких щастя майже на кожній сторінці.

 

Айраксинен Т. Щастя: відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає / пер. І. Малевич, ред. О. Попова – Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2017. – 207 с. 

Таке звичне, на перший погляд, мало не буденне поняття, як «щастя», якщо зазирнути глибше, видається не надто й простим. Кожен, хто наважиться з’ясувати його зміст, ризикує опинитися в глухому куті парадоксів.
Дороговказом на шляху розв’язання цієї проблеми стане книжка фінського філософа Тимо Айраксинена з майже однойменною назвою. Людина – це машина, змайстрована для пошуку щастя, нічого іншого вона по суті своїй і не вміє.
Усі людські дії та рішення можна розцінювати як пошуки щастя.

Чи щастя – це питання етики і чи насправді добрі й доброчесні люди щасливі? Чи живемо ми в країні щастя? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете на сторінках цієї книжки.

 

Вікінг Мік. Маленька книга хюге: як жити добре по-данськи / пер. К. Бабкіна. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 287 с.

Данці традиційно вважаються однією з найщасливіших націй у світі. У Копенгагені існує така установа, як інститут щастя! І хто, як не керівник цього інституту, Мік Вікінг, краще розуміється на тому, що потрібно людині для того, аби бути щасливою?
"Хюге" – це доволі складне для розуміння поняття, бо в українській мові воно не має якогось конкретного відповідника. "Цим словом позначається усе – від "мистецтва створювати інтимну атмосферу", "затишку душі" та "відсутності подразників" до "втіхи від наявності певних речей", "приємного перебування разом", та до «какао при свічках». Свічки у цій книзі чи не на кожній сторінці.
Ця невеличка книжка покликана навчити нас радіти простим, буденним речам, комфорту, затишку, хорошій компанії. Можливо, у тому, щоб насолоджуватися тим, що маєш, і полягає секрет щастя?
У книзі небагато тексту, натомість багато графічного матеріалу, адже вона написана у формі своєрідного дослідження звичок данців. А ще – у ній багато атмосферних фотографій.

 

Далай-лама. Книга радості: вічне щастя в мінливому світі / пер. Т. Микитюк, ред. Н.В. Бордукова - Харків: "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. – 398 с.

"Книга радості" – це занотована журналістом Дугласом Абрамсом зустріч двох давніх друзів – Далай-лами та Десмонда Туту. Їм обом за 80, в обох було нелегке життя, обидва стали живими легендами і обидва не втратили оптимізму та віри в краще. Постать Далай-лами відома нам усім, а от про Десмонда Туту мало хто знає. Це англіканський архієпископ, володар Нобелівської премії миру (як і Далай-лама), у свої 86 він хворий на рак, але при цьому не здається, радіє життю, прагне до миру та любові в світі.
Далай -лама і Десмонд два шалапути (як вони себе називають), всю книгу вони підколюють один одного, бо вміти посміятися над собою – то великий талант. Ці два неймовірні чоловіки закликають шукати позитив абсолютно в усіх речах, що трапляються з вами. "Страждання є неминучими, але ми самі обираємо, як на них реагувати". А ще вони закликають не зациклюватися на собі, а вчитися співчувати і допомагати іншим.
Належачи до абсолютно різних вірувань, Далай-лама і Десмонд Тоту закликають людей не приймати лише свою віру, як єдину істинну, а бути мудрішими і дозволити іншим вірити в те, що вони вважають для себе кращим і правильним.
У кінці книги є вправи для медитацій.

 

Бреніф'є О. Що таке щастя? / пер. М. Абрамова, ред. пер. Ю. Кузнецова. – Київ : Маміно, 2019. – 95 с.

Більшість людей вважає, що лише щастя надає життю сенс і дає змогу розкритися по-справжньому. Вони готові на все заради власного щастя, ладні навіть зробити нещасними інших. Та чи досить просто бажати щастя, щоб стати справді щасливою людиною? Можна також спитати себе, а чи справді пошуки щастя наповнюють життя сенсом, адже часто це просто егоїстичне задоволення власних бажань. Можливо, варто натомість прагнути зробити щось важливе, щоб прожити гідне життя. Або просто бути собою.

Чи повинні ми будь-якою ціною шукати щастя? Чи воно радше має прийти саме? А якщо твоє щастя завдасть нещастя комусь іншому? Чи взагалі можливо весь час почуватися щасливим? І чи справді сенс життя полягає в пошуку щастя? Оскар Бреніф’є – революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань – вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й вчать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися.

 

Брінкман С. Зупинись! Як протистояти культу самовдосконалення і бути щасливим / пер. О. Старова, голов. ред. О.С. Кандиба. – Харків : Віват, 2020. – 173 с.

Ми живемо в стані безперервних змін, постійно змушені «йти в ногу з часом». Легіони тренерів, терапевтів та консультантів зі стилю життя постійно вчать нас шукати індивідуальність, триматись доктрин сучасного культу саморозвитку. Сфери освіти, політики, бізнесу вже підкорені, тож мільйони людей сьогодні надмірно одержимі собою і залежні від дорогих гуру. Ця книжка – спроба протистояти й запропонувати реальний опір системі самовдосконалення.

Вплітаючи у свої аргументи посилання на твори мислителів, психологів і письменників, як от Барбари Гелд чи Харукі Муракамі, автор ґрунтовно та водночас просто пояснює, як за нинішніх обставин примиритися із собою, досягти гармонії, дістати задоволення від життя і віднайти ключ до щастя.

 

Брюнінг Л. Г. Керуй гармонами щастя: як хімічний коктейль у мозку допомагає зупинити негативне мислення / пер. У. Курганов. – Харків: Фабула, 2019. – 239 с.

Авторка цієї книги – Лоретта Граціано Брюнінг – дослідниця людського мозку. Вона тривалий час досліджувала соціальну поведінку ссавців і дійшла висновку, що людський мозок, який також є мозком ссавця, дуже часто дає такі ж первинні реакції на певні ситуації, як і мозок тварин. Власне, проведенню паралелей між поведінкою людини і тварини і присвячена більша частина цієї книги.
Л. Брюнінг доволі деталізовано і зрозуміло пояснює вплив на організм так званого "гормону стресу" (або кортизолу) та "гормонів щастя" – ендорфіну, дофаміну, окситоцину та сератоніну. Також вона пояснює, чому негативне мислення є механізмом виживання, успадкованим від наших пращурів, а позитивне мислення – це звичка, яку ще потрібно набути.
Один із останніх розділів книги присвячений порадам, як навчитися мислити позитивно. Книга написана простою і доступною мовою.

 

Деркачова О. Крамниця щастя. Брустурів,  2014. – 124  с.

Роман Ольги Деркачової доволі несподіваний – легкий, повітряний і меланхолійний, адже наскрізь пронизаний вічною темою – кохання, кохання студентки до викладача. Втім, це лише умовності.
Адже, як стверджує авторка, «кохання – завжди кохання. І по суті воно однакове. Все залежить лише від того, в яку обгортку ми його загортаємо. А студенти сприймають кохання просто – без папірців і обгорток».

Письменниця розповідає, що «Крамниця щастя» – фірма привітань – це яскрава обгортка. Зовні – красива, гламурна, а всередині – того може і не бути». Втім, як і слід було очікувати, щастя можуть купити не всі. Для декого – воно все одно залишиться недоступним, далеким, примарним».

 

Каллан Дж. К. Бонжур, щастя!: як отримувати радість від життя / пер. Т. Заволоко. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 255 с.

Ця книжка – дарунок жінкам усього світу. На її сторінках авторка розкриває провідні секрети шарму француженок.
"Бонжур, щастя. Як отримувати радість від життя" є мотивуючим виданням. Виявляється, стиль життя типових представниць загалу француженок – це ціла філософія. Авторка спонукає читачок докласти зусиль, щоб зрештою досягнути "joie de vivre" (радості від життя). Таким чином, ця книга ладна стати незамінним посібником з ''l'art de vivre" (мистецтва життя).
Вражає здатність француженок віднаходити неповторність моменту в буденності.
Хочеться долучитися до процесу творення кулінарних шедеврів, коли читаєш рецепти типово французьких смаколиків, на сторінках цього видання. Кортить переймати особливості французького стилю, яскраво змальовані авторкою.

 

Мартен-Люган А. Щастя в моїх руках: роман / пер. Л.Г. Кононович. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2018. – 247 с. 

Цей роман – потужний мотиватор. Автор намагається донести, що реалізована дитяча мрія зробить людину щасливою в будь-якому віці. Всі перешкоди виключно в нас в голові.

Ми завжди шукаємо виправдання та відмовки заради досягнення своєї мети та цілі. Навіть, якщо всі проти тебе, завжди стій на своєму та йди за своєю мрією – ось головна мета цієї історії, що і зробила сама героїня – Іріса. Іріса зуміла побороти всі свої страхи та переживання, відсутність підтримки рідних, і подалася в інше місто за своєю мрією.
Її єдиною підтримкою став люблячий чоловік.
Та не все так просто як видається на перший погляд…

 

Мацко І. Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи: мистецтво знаходити щастя у традиціях та сучасності українського народу / І. Мацко. – Київ : Саміт-книга, 2019. – 206 с.

Українці – нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення, можна впевнено сказати: українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні.

Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим.

Ця книга – погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.

У книзі «Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» відкрито багато таємниць справді українського щастя. Того, чим наповнювалися наші предки і що рухало ними, додавало сили і розпрямляло крила. Може, вони відомі і вам, а може, ми просто не помічаємо їх у тих щоденних перегонах, що називаємо життям?

 

Рубін Ґретхен. Проект щастя / пер. А. Саган. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 362 с.

Це книга спогадів, досліджень, аналізу і опису річного експерименту американської юристки і письменниці Гретхен Рубін.
Книга поділяється на 12 розділів – 12 місяців, протягом яких авторка втілювала в життя маленькі зміни, які вели її до покращення якості життя і усвідомлення власного щастя. Книга і загальна, і особиста, і універсальна водночас. Досвід досягнення щастя у кожного свій.

Загальновідомі знання стають унікальними у виконанні кожної людини. Однак, без втілення в життя реальних людей ці знання можуть залишитися звичайним, мертвим, нікому не потрібним вантажем. У передмові авторка звертається до читача з порадами, як читати і досліджувати її роботу, описує власний шляху до проєкту щастя. У розділі "Ваш особистий проєкт щастя" дослідниця ставить запитання, на які варто дати відповідь перед тим, як братися до реалізації власного проєкту.
Цю книжку можна прочитати і як художню, і як інструмент для дій і самовдосконалення.

 

Шевердіна А. "Крамниця щастя. Київ, Харків: Час майстрів. – 2016. – 216 с.

Повсякденне життя невеличкого провінційного міста сколихнули надзвичайні й таємничі події. Одного дня в містечку з’являється дивний старий – чи то йог, чи то лікар, чи то фокусник – і відкриває «Крамницю щастя».
Хто ж не захоче втілити свою заповітну мрію за доступною ціною?! Покупці магічних товарів один за одним намагаються перехитрити долю. Але за магію, як і за все в житті, треба платити.
«Крамниця щастя» здатна перевернути життя. Відвідайте її й приготуйтеся до неймовірних пригод!  

 

Шей Т. Доставка щастя: шлях до прибутку, задоволення і мрії / Т. Шей; пер. А. Саган, голов. ред. М. Савка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 285 с.

Книга про те, що можна бути успішним у бізнесі, і при цьому приносити щастя не тільки собі, але й підлеглим працівникам, клієнтам компанії, взагалі всім іншим.

Автор книги Тоні Шейн є досить успішним бізнесменом. Він разом із своїм другом заснував відому свого часу компанію "Internet Link Exchange", в подальшому вдало інвестував та розвивав "Zappos". У молодому віці Шейн мав мільйони та міг спокійно проживати життя звичайного американського мільйонера. Але автору книги цього було замало. В якийсь час Тоні зрозумів, що хоче своєю бізнес-справою приносити щастя не тільки собі, але й всім іншим.
Для реалізації свого плану автор почав змінювати перш за все свою бізнес-поведінку: Шейн брався за реалізацію тільки тієї ідеї, яка подобалася саме особисто, без огляду на розмір можливого прибутку.
Далі Тоні будував модель діяльності своєї компанії таким чином, щоб задоволення від роботи та її результатів мали підлеглі працівники, робітники інших компанії, з якими малися ділові стосунки, і, насамперед, клієнти.
Врешті автор зрозумів, що подібна бізнес-модель компанії може успішно існувати, приносити не лише постійний та значний прибуток, але й задоволення. 

 

Бен-Шахар Т. Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди : [пер. з англ.] / Т. Бен-Шахар. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 192 с.

Цю книгу написано справдешнім фахівцем в галузі. Тал Бен-Шахар в юності гучно заявив про себе, вигравши національну першість з гри в сквош, а нині - не втомлюється демонструвати яскраві здобутки в царині досліджень на ниві позитивної психології.
Перш ніж перейти до написання книги "Бути щасливіше. Сьогодні, Зараз. Завжди" автор опрацював безліч класичних та новітніх першоджерел, що стосуються спектру його зацікавлень. Завдяки майстерності письменника, текст позбавлений формату сухого академічного викладу. Варто віддати належне також якісному перекладу. Автор вчить своїх читачів шукати та плекати насолоду в сьогоденні, а не зациклюватися на минувшині чи тішити себе тим, що все чудове-пречудове ще попереду. Тал Бен-Шахар слушно радить кожному розібратися достеменним чином, що ж власне становить його "внутрішнє ядро" та намагатися не розгубити його глибинний вміст на життєвій ниві.
Автор дає пораду передовсім надавати перевагу такій діяльності, що становить насолоду нині та водночас провадить до грядущого успіху. Тал Бен-Шахар зазначає, що суто займаючись цікавою та значущою справою людина може відчути стан "потоку" (термін запозичений в психолога Чиксентміхаї). Автор зазначає, що людина лише сягнувши власного щастя, може розпочати ефективним чином змінювати довколишній світ на краще.
Досить мотивуюче, цікаве, пізнавальне видання.

 

Ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас.
Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше!

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22 2324 25 26 27 28
29 30