Головна Новини "Маю честь представити - Михайленко Сергій Васильович"

"Маю честь представити - Михайленко Сергій Васильович"

"Маю честь представити - Михайленко Сергій Васильович"

Культурна аура Херсона неповторна... Вона зіткана з доль талановитих і неординарних людей - поетів, письменників, художників, архітекторів, науковців. Сліди багатьох вже замели вітри історії, залишилися лише матеріальні об'єкти: будівлі, книги, картини – результат їх творчих пошуків, поривів, осяянь...
Але сьогодні мова піде про нашого сучасника - Михайленка Сергія Васильовича, майстра, який вже кілька десятків років своєю творчістю прикрашає життя Херсона та його мешканців. У прямому і переносному сенсі. Ті, хто відвідував відділ наукової інформації та бібліографії ХОУНБ ім. Олеся Гончара, не могли не звернути уваги на картини, які напрочуд органічно вписалися в інтер'єр приміщення: «Дуб», «Морський пейзаж», «У корчмі. Херсон XVIII ст.», «Бузок». Це подарунки Сергія Васильовича нашому відділу, за які ми йому безмежно вдячні. Його роботи не тільки радують око наших читачів, а й створюють у відділі неповторну атмосферу творчості та гармонії.
У фундаментальних енциклопедичних довідниках особа Михайленка Сергія Васильовича не згадується. І це не дивно: людина він дуже скромна і на світову славу не претендує. Коштувало чималих зусиль, щоб «витягнути» з нього хоч якісь відомості для складання невеликої довідки біографічного характеру, яка є першою (упевнена, що не останньою) публікацією про художника.
Отже, маю честь представити:

Кам'янець-Подільський. Вид на фортецю
худ. С. Михайленко

Михайленко Сергій Васильович (нар. 27.11.1951, м. Соледар Донецької обл.) - український художник. Дитинство його пройшло на Хмельниччині, в одному з наймальовничіших куточків України. У Кам'янці-Подільському він займався в студії образотворчого мистецтва при Палаці піонерів. Керував студією Дмитро Іванович Брик - відомий український художник і педагог, який оспівав у своїх роботах красу рідного Поділля, автор радянського герба м. Кам'янець-Подільський (1967). Саме він був першим учителем і наставником майбутнього художника. А другим стало життя.
Коли хлопчикові було 14 років, сім'я переїхала до Росії на Урал. Через два роки він приїхав до Києва погостювати до брата і... залишився в Україні. Працював художником-оформлювачем в київському кінотеатрі «Жовтень». У 1970 році переїхав на постійне проживання в Херсон. До речі, ця подія не залишилася непомітною: в одній з місцевих газет з'явилася інформація: «З Києва до Херсона приїхав молодий талановитий художник – Сергій Михайленко...». З того часу Херсон у житті Сергія Васильовича став головним містом. І залишився таким назавжди, хоча об'їздив він чимало країн, подорожував Туреччиною, Італією, Румунією, Польщею.
Сьогодні художник працює в різних жанрах: пейзаж, міський пейзаж, марина, натюрморт, портрет, сюжетна картина. Не можна сказати, що Сергій Васильович віддає перевагу якомусь одному жанру живопису. Напевно, це залежить від стану душі, від ступеня її зрілості. Схоже, часи робіт художника в жанрі «ню» пройшли, поступившись місцем історичному живопису. Сьогодні через свої полотна він розкриває теми героїчного минулого України ("Повстання бузьких козаків", "Дике поле", "Конотопська битва", "За вільну Україну"), працює в жанрі історичного портрету ("Богдан Хмельницький", "Іван Мазепа", "Сірко", "Нестор Махно", "Іван Михайленко (1685 р.) - сотник Миргородської полкової 1-ої сотні", "Двобій Сагайдачного з Батуріним"). У кожній роботі відчувається любов до Батьківщини, усвідомлення своїх коренів і своєї приналежності не до міфічної імперії, а до країни, що має чіткі межі, що зветься «Україна». Як було б добре, якби серія робіт Михайленко С. В. «Козацтво» отримала нове втілення у вигляді окремо виданого альбому, набору листівок або в якості ілюстративного матеріалу для книг історичної тематики.
Хочеться додати, що Сергій Васильович є активним членом Клубу любителів історії, підтвердженням чому є подарована ним картина «У корчмі. Херсон XVIII ст.», яка сьогодні прикрашає наш відділ.
Сергій Васильович ніколи не приховував свого дружнього ставлення до нашої бібліотеки. Адже його Муза (а за сумісництвом – дружина) – Михайленко Ольга Василівна – багато років працює головним бібліографом у відділі наукової інформації та бібліографії. Можливо, саме тому художник досяг успіху і в книжковій графіці. Сергій Васильович оформив ряд книг херсонських авторів: Анатолія Марущака («Таємниця Турецької скелі», «Чому веселий кит не приплив на острів Крит»), Валентини Нижеголенко («Життя по колу», «Кмітливе поросятко», «Осіння пошта»), Ярослава Голобородька («Світ Таврійських письменників»), Анатолія Шейченка («Пливе над світом біла наша хата...») та ін. Заслуговує уваги і портретна галерея херсонських поетів і письменників, створена Сергієм Васильовичем Михайленком.
Картини херсонського художника зберігаються в приватних колекціях України, Росії, США, Європи та... у відділі наукової інформації та бібліографії обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.
Не вірите?
Прийдіть і переконайтеся самі.

Ольга Лянсберг

Декоративні елементи художнього оформлення книги

 

З колекції відділу наукової інформації та бібліографії

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930