Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Гість | Увійти
Версія для друку
Наш відділ > Клуб любителів історії "КЛІО" > Засідання клубу любителів історії "КЛІО" > "Ми – нація козаків": зустріч із вченим-істориком Тарасом Чухлібом у Гончарівці

"Ми – нація козаків": зустріч із вченим-істориком Тарасом Чухлібом у Гончарівці

12.02.2018 14:13

8 лютого 2017 року почесним гостем клубу любителів історії «КЛІО» став Тарас Чухліб – український історик, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, директор Науково-дослідного інституту козацтва.

Пан Тарас відвідав Херсон за запрошенням Віталія Андрєєва – професора, завідуючого кафедри всесвітньої історії та історіографії Херсонського державного університету. В університеті Тарас Чухліб зустрівся зі студентами та прочитав їм двогодинну лекцію з історії козацтва. А потім завітав до нашої бібліотеки на засідання клубу «КЛІО».

На зустріч з Тарасом Васильовичем  прийшли члени клубу, місцеві краєзнавці, студенти. Це була цікава розповідь про Україну, про її минуле та майбутнє; про козацтво, вчений постійно проводив паралелі між історією і сучасністю. Особливу увагу він приділив питанню: чому кожна нація повинна знати свою історію.

Під час виступу Тарас Чухліб презентував свої книжки: «Донеччина і Луганщина – козацькі землі України» (2017) та «Козаки і татари. Українсько-кримські союзи 1500-1700-х років» (2017) та подарував їх бібліотеці. Ці книги зовсім нові, ще пахнуть друкарською фарбою...

У цілому ж творчий доробок Тараса Чухліба дуже великий. Його книги неодноразово номінувалися на «Найкращу книгу року» (1999, 2008, 2009, 2010). Видання «„Пакти і конституції“ Української козацької держави (до 300-річчя укладення» (Львів, 2011) отримало перемогу на конкурсі «Книга року – 2011» у номінації «Дослідження/Документи».

Після презентації книжок присутні ставили пану Тарасу багато запитань, на які він давав цікаві і вичерпні відповіді.

А завершилась наша зустріч врученням чудових подарунків – книг, які Тарас Чухліб передав до бібліотеки. Будемо тепер їх читати і вивчати!

Дякуємо усім причетним до цієї важливої зустрічі!

 Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід