Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.01.2019 07:17

«Краща книга Херсонщини – 2018»: нові сторінки історії степового краю
Коли 11 січня чуєш слова подяки на свою адресу, то...

26.12.2018 12:52

Як досягти успіху в Новому році
Деякі люди вважають, що успіху в бізнесі, кар’єрі...

24.12.2018 12:01

Артефакти з античної історії: ми це побачили!
Останнє в цьому році засідання клубу любителів історії...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку

Минуле пливе у прийдешнє : (нар. свята, звичаї та обряди на Херсонщині) : бібліогр. покажч. / Херсон. обл. універс. наук. б-ка ім. О. Гончара ; уклад. В. В. Жванко, ред. Л. І. Зелена. - Херсон : ХОУНБГ, 1998. - 26 с. - (Джерела нашої духовності).

Мета цього покажчика - подати відомості про документи, в яких висвітлюється історія побутування на Херсонщині народ­них традицій, звичаїв і обрядів та їх розповсюдження сьогодні.
Покажчик адресовано широкому колу читачів: працівникам культури і мистецтва, викладачам, студентам гуманітарних вузів, учням, шанувальникам української культури.
До посібника увійшли матеріали з фондів ХОУНБГ - книги, публікації з періодичних видань, відеозаписи, а також архівні документальні джерела, матеріали фольклорних експе­дицій.
На абсолютну повноту відображених джерел покажчик не претендує, проте за хронологічним обсягом зібрана література з 1853 року до наших днів.
Література, в основному, розміщена в логічній послідовності: від видань загального характеру до публікацій з окремих питань. У підрозділах вона групується за алфавітам авторів та назв. Кожна публікація анотована.
До розділу «Відгуки сивої давнини» увійшли історичні та етнографічні дослідження традицій та обрядів дохристиянсь­кого періоду, які мали місце на території теперішньої Херсон­щини.
Розділ «Святині душі народної» знайомить з більш пізніми та сучасними календарними, релігійними святами та звичаями, а також з сімейно-побутовнми обрядами, пов'язаними з наро­дженням дитини, весіллям, зі смертю людини. Крім того пропо­нуються публікації про народні повір'я, вірування, символіку, до­машні обереги.
Читач має змогу познайомитись з традиційними українсь­кими вечорницями, народними іграми.
В посібнику висвітлюються питання відродження та від­новлення народних традицій.

Вхід