Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.10.2018 07:25

Звертаймося правильно!
Слухачі курсів українського мови продовжують торувати...

11.10.2018 08:43

Пошта як свідок епохи: засідання клубу "Дивослово", присвячене Всесвітньому дню пошти
9 жовтня 1970 року з ініціативи ООН почали відзначати...

02.10.2018 10:26

Говорити українською – модно!
29 вересня в Херсонській обласній універсальній науковій...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Монетка на пам'ять

Монетка на пам'ять

25.05.2017 08:38

Народна мудрість стверджує: «Не в грошах щастя»...
І це правда.
Однак деякі монетки мають дивовижну властивість – піднімати настрій. Сьогодні колекція провідного бібліографа відділу наукової інформації та бібліографії Алли Тягай поповнилася дуже симпатичною пам'ятною монетою «Пісенний конкурс Євробачення-2017», виготовленою з нейзильберу, номіналом 5 гривень.

На аверсі монети, на дзеркальному тлі розміщена стилізована композиція: панорама Києва, на якій зображений Архістратиг Михаїл. На реверсі монети зображено офіційний слоган і логотип Євробачення-2017: кольорове намисто, в центрі якого синьо-жовте серце, а також написи «EUROVISION SONG CONTEST. KYIV 2017» і «CELEBRATE DIVERSITY».
Євробачення закінчилося, а пам'ять про пісенний конкурс залишиться назавжди!

На думку нумізматів, українські колекційні монети впевнено завойовують своє місце на міжнародному нумізматичному ринку.
Першою колекційною монетою незалежної України була ювілейна мельхіорова монета номіналом 200 000 карбованців «Перемога у Великій Вітчізняній війні». Монета була викарбувана на Московському монетному дворі. До 1998 року в Україні не було власного монетного двору, тому колекційні монети друкувалися в Австрії, Великобританії, Польщі, Росії, Словаччині.

Першими ювілейними монетами, викарбуваними на власному монетному дворі, стали золота монета номіналом 100 гривень «Київський псалтир» (введена в обіг 22 січня 1998 р.) і монета з нейзильберу номіналом 2 гривні – «Володимир Сосюра» (введена в обіг 23 сiчня 1998 р.).

Багато цікавої інформації про українські монети можна знайти в інформаційно-довідковому журналі «Банкноти і монети України» (Додаток до журналу «Вісник Національного Банку України»), що видавався з 2001 року. У відділі наукової інформації і бібліографії зберігаються 13 випусків цього видання. У 2015 році тиражем 500 примірників було видано 19-й, останній друкований випуск.

Інформаційно-довідковий журнал «Банкноти і монети України» містить опис і фотозображення банкнот гривні, які щорічно поповнюють готівково-грошовий обіг, інвестиційних і пам'ятних монет, введених в обіг НБУ, розмінних і обігових монет, інформацію про конкурс «Краща монета року України», а також іншу інформацію.

З 2008 року до журналу додається CD-диск, на якому розміщена його електронна версія, а також зображення та описи всіх пам'ятних і ювілейних монет, введених в обіг НБУ в 1995-2014 роках. Це видання буде цікаве не тільки нумізматам, а всім, хто цікавиться історією України.

Ми чекаємо на вас у відділі наукової інформації та бібліографії!

Вхід