Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.04.2019 11:02

Як не загубитися у країні книг під назвою Гончарівка
Бібліотечно-бібліографічні уроки є важливим засобом...

02.04.2019 06:06

Весняні літературно-бібліографічні студії - 2019
28 березня 2019 року в Херсонській обласній універсальній...

30.03.2019 11:12

Пам'яті Марії Василівни Зайцевої (1934-2019)
27 березня закінчився земний шлях Марії Василівни Зайцевої...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Наші публікації: ЕБ > Бібліографічні покажчики > Пам’ятки права Литовсько-руської доби на українських землях: інформаційний дайджест. Вип. 2.

Пам’ятки права Литовсько-руської доби на українських землях: інформаційний дайджест. Вип. 2. / ХОУНБ ім. Олеся Гончара; уклад. Т. С. Федько. – Херсон, 2017.

Де правитель на свій розсуд владу має,
там лютий звір панує,
а де статут або право гору бере,
там сам бог всім володіє

Аристотель

ПЕРЕДМОВА

Правова система Литовсько-Руської держави була віддзеркаленням своєрідного політичного становища українських князівств. Вона становила органічне продовження права Київської Русі та Галицько-Волинської держави у поєднанні з литовським і частково польським законодавством. Через це в Україні склалася досить строката система правових джерел.

Значний вплив на розвиток права Великого князівства Литовського справила Руська Правда. Литовські князі, проголосивши принцип "старовини не рухати, новини не заводити", не лише підтвердили чинність староруського права, а й надали йому державної санкції. Правова система держави сформувалася на основі синтезу давньоруського права, місцевих звичаїв та нормативних актів епохи раннього феодалізму. При цьому роль звичаєвого права в регулюванні суспільних відносин була досить значною. Тривалий час (до кінця XV ст.) воно діяло одночасно з нормами писаного права.

Мета інформаційного дайджесту – ознайомити користувачів із джерелами права Великого князівства Литовського, які є у фондах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Інформаційний дайджест включає книги, публікації з періодичних видань українською та російською мовами.

Матеріал систематизовано у два розділи. До першого увійшли джерела про формування правової культури населення України у достатутовий період Великого князівства Литовського. До другого – збірники законодавства правової системи Литовсько-Руської держави.

Інформаційний дайджест розрахований на науковців з історії права, викладачів, студентів та широке коло користувачів.

Вхід