Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
27.11.2018 09:15

Як бути щасливим у мінливому світі
Кожна людина бажає бути щасливою. Проте, якщо запитати,...

21.11.2018 13:58

Підсумки проекту «Говоримо українською. Читаємо українське»
У червні 2018 року Херсонська обласна універсальна...

21.11.2018 07:40

Пишемо для людей, а не для роботів!
У сучасному світі кожна бібліотека створює свій сайт....Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Наші публікації: ЕБ > Бібліографічні покажчики > Пам’ятні книжки Херсонської губернії

“Пам’ятні книжки Херсонської губернії”: бібліогр. огляд і покажч. змісту / авт.-уклад. О. В. Лянсберг; відп. ред. Л. І. Зелена. – Херсон: [б.и], 2004. – 41 с. – Бібліогр.: с. 40.

Пам’ятні книжки Херсонської губернії - офіційні універсальні довідники, які видавалися губернським статистичним комітетом з 1864 по 1914 рік. У    бібліографічному   огляді та покажчику змісту “Пам’ятні книжки Херсонської губернії” висвітлені питання історії їхнього видання, структура та зміст.
Пам’ятні книжки дозволяють відтворити у всіх подробицях картину повсякденного життя Херсонської губернії з середини XIX до початку XX ст.: склад і заняття жителів, стан природи, економіки, побут населення та ін. На сьогоднішній день це унікальне друковане джерело інформації про минуле нашого краю. 
Даний посібник – краєзнавче науково-допоміжне бібліографічне видання. Це перша спроба дослідити історичне джерело засобами бібліографїї, створити цілісне уявлення про Пам’ятні книжки як самостійний об’єкт вивчення.Воно адресоване історикам, бібліотечним працівникам, краєзнавцям і всім, хто займається вивченням і популяризацією знань про історичне минуле Херсонщини.
Складовими частинами посібника є розділ “Від Херсонської губернії до Херсонської області”, у якому висвітлені питання історїї адміністративно-територіального поділу територїї нинішньої Херсонщини в XIX-XX ст. та “Покажчик змісту Пам’ятних книжок Херсонської губернії (1864-1914)”. “Перелік адміністративно-територіального подолу...” поданий за виданням “Памятная книжка Херсонской губернии на 1901 год” (Херсон, 1901) та документами Державного архіву Херсонської області.

30.10.2011 16:49
Гуляева Н.П.

Молодцы библиографы и Вы,Ольга Васильевна! Но почему "хлеб" краеведов съели?!....angry

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід