Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
24.04.2019 06:42

Незмірна глибина книг: подорож літературним експресом до Всесвітнього дня книги і авторського права
23 квітня весь світ відзначає День книги та авторського...

23.04.2019 13:15

Що таке академічна доброчесність та як її дотримуватися
Ознакою освіченої особистості є вміння навчатись від...

22.04.2019 12:30

Життя може бути цілеспрямованим!
Усім відомий вислів: «Жоден вітер не буде кораблю...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Повчання Володимира Мономаха дітям»: до 960-річчя вiд дня народження великого князя Київського (1053–1125)

«Повчання Володимира Мономаха дітям»: до 960-річчя вiд дня народження великого князя Київського (1053–1125)

09.12.2013 12:52

Скільки б не минуло часу, істина не перестає бути істиною. Змінюється світ, іншими стають люди, та деякі моральні цінності, особливо якщо в їх основі лежать християнські ідеї – не втрачають своєї актуальності.
Це можна сказати про відоме ось уже скільки століть «Повчання Володимира Мономаха дітям»:  на думку деяких дослідників, воно написане близько 1117 року. До нас пам'ятка дійшла в неповному вигляді в Лаврентіївському списку «Повісті минулих літ» (1377 р.). За жанром це зразок популярних в античній та середньовічній літературі повчань і водночас перша в давній українській літературі спроба життєписної розповіді.
«Повчання» адресоване не лише дітям самого князя Володимира, але й усім, хто його прочитає. Великий князь повчає дітей любити Батьківщину, захищати її від ворогів, бути хоробрими, трудитися, бути гуманними, чуйними до людей, поважати старших та жінок, жаліти дітей-сиріт. А ще – трудитися, адже праця запобігає появі в дітей лінощів і неробства.
Чимало уваги приділяє князь Володимир питанню норм і правил поведінки людини. Адже саме особиста поведінка дорослих у межах цих норм є критерієм вихованості і гідним прикладом для наслідування дітьми.
І сьогодні ці чесноти, закладені у «Повчанні», не втрачають своєї значущості. Саме тому в відділі наукової інформації та бібліографії організовано перегляд літератури «Як слід жити», присвячений вченню  князя «Повчання Володимира Мономаха дітям».
Якщо ви бажаєте утвердитися в моральних принципах, виховувати своїх дітей на високих християнських цінностях, запрошуємо вас детальніше ознайомитися з даним переглядом літератури.
Текст «Повчання» читайте тут.Вхід