Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.11.2018 11:10

«Почути» – збірка поезій для людей з особливими потребами
Нещодавній гість нашої бібліотеки київський поет і...

13.11.2018 13:40

«Барвиста мова України»: Тиждень української мови в Гончарівці
У календарі українців є прекрасне свято – День...

12.11.2018 13:24

«Цієї осені все можливо…»
Чергова творча зустріч в межах проекту «Говоримо...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Олена Щербань про українську жінку

Олена Щербань про українську жінку

17.05.2018 13:25

На засідання клубу «Дивослово» завітала Олена Щербань – знавець та популяризатор української народної культури. Коло її наукових досліджень та захоплень надзвичайно широке: етнологія, етнографія, керамологія, краєзнавство Полтавщини. Олена – майстер з виготовлення української традиційної ляльки-мотанки, обрядової ляльки з тіста, тканинної ляльки, колекціонер українського глиняного посуду.

Учасникам клубу Олена розповідала про ЖІНКУ в українській народній культурі – про те, яка вона є, яку головну місію має виконувати на цій землі, якими секретами повинна володіти, аби в її житті все було гаразд.

Особливу зацікавленість викликали історичні замальовки пані Олени окремих весільних обрядів та їх сакрального значення. Дуже «смачною» була її розповідь  про традиційну весільну випічку – короваї, шишки тощо, та про те, чому вони обов’язково мають бути на кожному українському весільному столі.

Пані Олена зізналася, що знає сто (!) рецептів борщу, п’ятдесят із них можна скуштувати, завітавши 11 серпня 2018 року до садиби-музею «Лялина Світлиця» (Опішня, Полтавщина) на етнодійство П'ятого гастрономічного фестивалю «Борщик у глиняному горщику 2018».

Зустріч з Оленою Щербань була дуже цікавою та пізнавальною! Ми ще раз переконалися, наскільки важливо берегти культуру українського народу, адже нація створює традицію – а традиція береже націю.

Громадській організації «Берегиня» та її голові Ірині Зорі дякуємо за співпрацю та чекаємо на нові зустрічі з цікавими людьми.20.05.2018 14:35
Anonymous

ДЯКУЮ за запрошення!!! 

Приїду ще! З повагою, Олена Щербань

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід