Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.04.2019 11:02

Як не загубитися у країні книг під назвою Гончарівка
Бібліотечно-бібліографічні уроки є важливим засобом...

02.04.2019 06:06

Весняні літературно-бібліографічні студії - 2019
28 березня 2019 року в Херсонській обласній універсальній...

30.03.2019 11:12

Пам'яті Марії Василівни Зайцевої (1934-2019)
27 березня закінчився земний шлях Марії Василівни Зайцевої...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку

1997

березень – виконуючи міжнародні зобов’язання, після вступу до Ради Європи, в Україні введено мораторій на виконання смертних вироків.

17 травня – закінчилась перша офіційна українська антарктична експедиція. Вона проходила на станції «Фарадей» на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, яку Україні в 1996 році передала Великобританія. Станція була перейменована у «Академік Вернадський», 6 лютого 1997 року на ній було піднято український прапор.

28 травня – у Києві голови урядів Російської Федерації та України підписали пакет документів про розподіл і базування Чорноморського флоту. Україні перейшли 18% кораблів Чорноморського флоту СРСР, а також військово-морські бази у Ізмаїлі, Одесі, Очакові, Керчі, Донузлаві і Балаклаві і ще 10 баз морської авіації. Натомість Росія отримала право розміщувати свій флот в Севастополі до 2017 року, утримувати на території України не більше 338 кораблів і суден та 25 тисяч військовослужбовців.

31 травня – у Києві відбулося підписання Договору про Дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією Президентами Л. Кучмою та Б. Єльциним.  Серед головних пунктів договору було визнання територіальної цілісності й непорушності існуючих кордонів обох держав. Одночасно було розв’язане складне питання про розподіл Чорноморського флоту і базу його розташування у Севастополі, яке залишалося невирішеним кілька років.

9 липня – на саміті Північно-Атлантичного альянсу в Мадриді було підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО.

17 липня – із заявами та застереженнями Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини, прийняту відповідно до Загальної декларації прав людини з метою дотримання та забезпечення на своїй території прав та основоположних свобод людини.

15 серпня – в Україні засновано орден княгині Ольги, якою відзначають жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім'ї.

19 листопада-5 грудня – український космонавт Леонід Каденюк здійснив короткостроковий політ у якості експериментатора на американському космічному кораблі-шатлі «Колумбія» (STS-87). Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин – ріпа, соя і мох, що мали на меті вивчення впливу стану невагомості на природні процеси у рослин.

На початок >>

 

Вхід