Головна Наші публікації: ЕБ Бібліографічні покажчики Всеукраїнський тиждень права: інформаційний дайджест Розділ 1. Реалізація Плану заходів до Всеукраїнського тижня права, затвердженого Кабінетом Міністрів України в 2016 році

Розділ 1. Реалізація Плану заходів до Всеукраїнського тижня права, затвердженого Кабінетом Міністрів України в 2016 році

Розділ 1. Реалізація Плану заходів до Всеукраїнського тижня права, затвердженого Кабінетом Міністрів України в 2016 році

Всеукраїнський тиждень права проводиться щорічно, зокрема, в тиждень, що включає День прав людини, який відзначається в світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 31 серпня 2016 р. № 627-р

Київ

Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права

1. Затвердити план заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права, що додається.
2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям:
забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів у межах коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством; розробити до 1 жовтня 2016 р. галузеві та регіональні плани заходів щодо участі у проведенні у 2016 році Всеукраїнського тижня права.

Прем’єр Міністр України                                           В. Гройсман

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.09.2016 № 1171 затверджено План заходів з проведення акції Всеукраїнського тижня права.

План заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права: затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 627-р.// Урядовий кур'єр.2016. - № 166. ; Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua

Метою цієї всеукраїнської акції є залучення найкращих юристів, адвокатів, фахівців з права для надання громадянам безоплатної правової допомоги, проведення майстер-класів  з найбільш цікавих та актуальних тем для студентів-правників, демонстрація українському суспільству ринку юридичних послуг в Україні тощо.
Згідно з Планом у закладах освіти та культури необхідно оформити тематичні стенди, провести 5-9 грудня заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру: лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання тощо.
На завершення Всеукраїнського тижня права 9 грудня у навчальних закладах відбудеться Всеукраїнський урок «Права людини»  – з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права 2016 передбачає проведення науково-практичних конференцій, семінарів, зустрічі за круглим столом, дискусії, майстер-класи провідних юристів, присвячені проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, народних депутатів України, діячів науки і культури.

Учасники «Тижня права» беруть участь чи роблять внесок у різних формах чи програмах:

  • Відкриття «Тижня права в Україні» розпочинається з урочистостей з нагоди започаткування «Тижня права в Україні» за участю Міністра юстиції України, відомих правових політиків і правників, представників юридичної професії, громадян та гостей столиці. Дійство має відбутися у святково вбраній залі одного з центральних культурних чи мистецьких установ країни (наприклад, «Український дім», Театр опери та балету, м. Київ, виставковий комплекс).
  • «Відкриті двері юстиції». Правові державні установи (суд, прокуратура, адвокатура, нотаріат та інші)  відкривають двері своїх приміщень для відвідання громадянами з метою проведення правоосвітніх заходів, роз’яснення діяльності цих установ у їхніх стінах.
  • «Право для всіх» – проведення альтернативних правових заходів для населення, організованих юридичними фірмами, юридичними та адвокатськими консультаціями, нотаріусами, іншими суб'єктами юридичної діяльності (лекторії, безкоштовні юридичні консультації, зниження оплати послуг приватних нотаріусів у період «Тижня права в Україні», проведення майстер-класів та інші заходи).
  • «Кожен юрист – правопросвітник» – індивідуальна ініціатива кожного юриста в формі заходу, спрямованого для підвищення правової просвіти (юрист проводить лекцію чи зустріч у школі, яку закінчив, виступає в телевізійний чи друкованих ЗМІ з актуальної для населення теми).
  • Правова книжкова полиця – організація різноманітних книжкових виставок із юриспруденції, ознайомлення громади з новинками юридичної літератури та розповсюдження безкоштовних видань серед населення. Презентація юридичної літератури для фахівців та науковців.
  • Імітація судового процесу – умовне (ігрове) судове засідання, яке демонструє особливості дійсного судового процесу.
  • Правничі конкурси – проведення професійних конкурсів студентів-правників і молодих юристів. Під час проведення тижня планується презентувати Міжнародний конкурс ім. Володимира Корецького.
  • Підведення підсумків – етап «Тижня права в Україні», супроводжується урочистостями, нагородженням, відзначенням (за різними номінаціями) фундаторів, меценатів форуму, особистостей юридичної еліти, інших активних учасників заходу.

Концепція загальноукраїнського форуму «Тиждень права в Україні» [Електронний ресурс] : Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України від 10 вересня 2008 року // http://www.krmj.org.ua/index.php

Особливо актуальним є проведення виставки-форуму «Правники – суспільству», яка відкривається щорічно в рамках проведення Всеукраїнського тижня права. На виставці-форумі відбуватимуться заходи, покликані допомогти громадянам у роз'ясненні та захисті їх прав і свобод, сприяти підвищенню рівня правової культури та правової освіти серед населення.
Так, у ході виставки-форуму будуть  надаватися  безкоштовні юридичні консультації громадянам. З цією метою для участі у заході запрошуються представники  юридичних компаній, юридичних клінік вищих навчальних закладів, фахівці Міністерства юстиції України, Державної виконавчої служби, Укрдержреєстру, Служби захисту персональних даних, Пенітенціарної служби, Державної архівної служби, а також спеціалісти Головних управлінь юстиції м. Києва  та інших областей України.
Упродовж заходу, з метою сприяння набуттю досвіду та професіоналізму у юридичній професії, планується  проведення низки майстер-класів відомих юристів, науковців, суддів  для студентів-правників. Під час майстер-класів  досвідчені юристи ознайомлять юристів-початківців з тонкощами юридичної професії та поділяться досвідом, набутим під час багатьох років професійної діяльності.
План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права передбачає проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В. М. Корецького.
Конкурс проходить за сприяння Міністерства юстиції України спільно з Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України та Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України. Метою конкурсу є підвищення рівня правових знань студентів, зокрема у сфері європейського права з прав людини, та стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді.
Правничий конкурс імені В. М. Корецького надає можливість майбутнім юристам проявити свої здібності та збагатитися новими знаннями. Також дуже важливою умовою для всіх учасників є те, що всі вони матимуть можливість пройти стажування в Міністерстві юстиції України та в Європейському суді з прав людини, працевлаштуватися в цих установах у разі успішного проходження практики.
Детальну інформацію про конкурс див.: Міжнародний правничий конкурс ім. В.М. Корецького в КНТЕУ [Електронний ресурс]  // https://www.knteu.kiev.ua

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031