Сайт Информационно-библиографического отдела является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Новости
18.06.2019 08:25

Виртуальная прогулка по старому Херсоном с Константином Сухенко
Участники клуба любителей истории «КЛІО»...

08.06.2019 11:41

Аристократка духа: эпистолярное наследие Е.И. Казимирчак-Полонской в Херсоне
Решением от 21 февраля 2016 года Городской совет Херсона...

04.06.2019 12:48

Лето с радугой в библиотеке!
Сегодня в отдел научной информации и библиографии Гончаровки...Галерея


Гость | Войти
Версия для печати

Копштейн Арон Йосипович (1915-1940): наук.-допом. біобібліогр. покажч. л-ри/ уклад. О. В. Лянсберг, відп. ред. Л. І. Зелена. - Херсон : ХОУНБГ, 2005. - 31 с. : портр.

Науково-допоміжний біобібліографічний покажчик про життя та творчість Арона Йосиповича Копштейна (1915-1940) вийшов з нагоди 90-річчя з дня народження та 65-річчя від дня загибелі поета.
Покажчик має за мету допомогти літературознавцям, викладачам літератури, студентам, бібліотечним працівникам, краєзнавцям, а також всім, хто цікавиться творчістю поета-земляка, у вивченні та популяризації його творчої спадщини та публікацій про нього.
До посібника включено всі видання його збірок поезій, прижиттєві публікації в херсонських та харківських періодичних виданнях , а також література про нього. Це публікації в збірниках, журналах та газетах, виявлені станом на 1 січня 2005 року в результаті вивчення фондів, каталогів і картотек, бібліографіч-них посібників Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара, фондів бібліотеки літературного відділу краєзнавчого музею, документів Державного архіву Херсонської області, зокрема особистого фонду А. Копштейна.
Науково-допоміжний біобібліографічний покажчик відкриває вступна стаття місцевого поета О. Бутузова, а також хронологічна канва життя і творчості А.Копштейна.
В покажчику розкрито особистий фонд Арона Копштейна, який зберігається в Державному архіві Херсонської області.

18.09.2014 10:37
Олександр Голобородько

Завдячуючи Ользі Василівні Лянсберг (обласна наукова бібліотека ім. О. Гончара), відкрив для себе поета-земляка Арона Йосиповича Копштейна, а ще, виявляється, і нашого далекого колегу по рідній газеті «Наддніпрянська правда» (1932-1933). Свого часу Ольга Василівна провела копітку роботу по створенню науково-допоміжного біобібліографічного показчика літератури, присвяченого життєвому і творчому шляху талановитого поета, сфокусувала в ньому все, що можна було віднайти у місцевих бібліотечних, музейних та архівних фондах (відповідальний редактор показчика Л. І. Зелена). Відкриває довідник вступна стаття місцевого поета Олександра Глібовича Бутузова. Весь цей багатий масив інформації може згодитись у переддень століття нашого земляка (загинув на радянсько-фінській війні, не доживши до свого 25-ліття 11 днів), що відзначатиметься у березні наступного року. У некролозі (його наводить Серафима Гольдберг у своєму есе) командир взводу написав: «Поет Арон Копштейн не вигадував своїх віршів у затишному кабінеті. Він писав про те, що робив та бачив… Тільки-но написані вірші він читав, спираючись на гвинтівку, бійцям у бліндажі. Не було жодної людини у полку, котра б не знала життєрадісного хороброго Арона Копштейна. Він загинув смертю героя, рятуючи під ураганним вогнем свого пораненого друга. Це трапилось увечері 4 березня 1940 року на суо-Ярві, Петрозаводського напрямку».

18.09.2014 10:41
ольга лянсберг

Александр Константинович, огромное Вам спасибо за добрые слова о моем "маленьком труде" об Ароне Копштейне. Я к этому поэту отношусь с большой теплотой. Когда работала над указателем, то прочла в нашем архиве несколько его писем из армии (служил он на Дальнем Востоке) к родственникам в Херсон. Такие трогательные детские письма... Жизнь его не баловала - сирота, рос в детдоме, голодомор 32-33, и при этом - такой тонкий, нежный поэт-романтик... Так страстно верить в счастливое будущее - своё и своей Родины... и погибнуть от пули снайпера в 25 лет на чужбине... Как жаль…

18.09.2014 11:59
александр голобородько

Спасибо Вам, Ольга Васильевна, и Вашим коллегам за поиски, многолетнюю помощь, интеллектуальный комфорт в библиотеке. Очень часто именно работники библиотек и архивов становятся первооткрывателями забытых имен, систематиками, популяризаторами информации, накопленной в местной печати, других источниках, обычно после этого и начинается «паломничество» массового читателя или зрителя к тем, перед кем все мы в долгу. Спасибо, вдохновения!

Напишите свой комментарий
Ваше имя
E-mail (не будет опубликован)
* Текст сообщения

Вход