Сайт Информационно-библиографического отдела является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Новости
03.04.2018 13:18

Эмоциональный интеллект и как его развивать: мастер-класс от Виталия Варёнова
Известный американский психолог Дэниел Гоулман пришел...

26.03.2018 10:42

Французский след в истории Херсонщины
Интересная встреча состоялась в клубе "КЛІО"....

21.03.2018 10:19

Украинский Херсон конца XIX - начала ХХ века
Заседание клуба «КЛИО», посвященное такой...



Галерея


Гость | Войти
Версия для печати
Наши публикации: ЭБ > Памятки читателю

БІБЛІОГРАФІЧНА ПАМ'ЯТКА - мала форма бібліографічного посібника, призначена для допомоги читачам у первісному знайомстві з книгами про діяльність будь-якої особи або про суспільно значущу подію.
Пам'ятка рекомендує читачеві мінімум літератури, пов'язаної з пам'ятною датою. Бібліотеки здебільшого складають пам’ятки, присвячені знатним землякам.
Розділи пам'ятки слідують один за одним в певному порядку:
- передмова (або введення) з короткою біографічною довідкою (необхідні фактичні відомості та інформація про історію створення творів);
- огляд основних творів;
- список основних видань і публікацій (якщо в бібліотеці один і той ж твір представлений в різних виданнях, то вибирають одне, більш нове видання або видання, яке має науково-довідковий апарат);
- короткий список літератури про життя і творчість (спочатку приводять бібліографічні описи книг, що характеризують життя і творчість в цілому, а потім літературу про окремі періоди і конкретні твори).
Той же самий принцип використовується при складанні бібліографічної пам'ятки про якусь значну подію: опис події, по можливості з фотографіями або ілюстраціями та рекомендаційний список літератури.
Бібліографічну пам'ятку можна використовувати для первинного ознайомлення з темою, творчістю автора, але не для поглибленого вивчення.

Вход