Сайт Информационно-библиографического отдела является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Новости
15.04.2019 11:02

Как не потеряться в стране книг под названием Гончаровка
Библиотечно-библиографические уроки является важным...

02.04.2019 06:06

Весенние литературно-библиографические студии - 2019
28 марта 2019 года в Херсонской областной универсальной...

30.03.2019 11:12

Памяти Марии Васильевны Зайцевой (1934-2019)
27 марта закончился земной путь Марии Васильевны Зайцевой...Галерея


Гость | Войти
Версия для печати

Олена Боров'як,
учасниця клубу «Дивослово»

Відгук на книгу Уласа Самчука «Марія»

«Хроніка одного життя» - так назвав автор свій твір. Це книжка, яка нікого не залишить байдужим. Книга присвячується «матерям, що загинули голодною смертю на Україні в 1932-1933».
Життя Марії тривало 26258 днів. Від народження до смерті читач проживає разом з героїнею. У 6 рочків вона залишилась без батька і мати. Жила в наймах. Була вродлива і працелюбна. Зустріла своє кохання - парубка Корнія, але його на 7 років забрали на службу в царський флот. Через два роки, не отримуючи вістку від Корнія, Марія вийшла заміж за нелюбого, але заможного Гната. Але ні народження сина та дочки, ні кохання Гната не змогли утримати Марію. Коли з'явився Корній, вона пішла за ним в його убогу хату. Палка любов Марії до Корнія, до домашньої праці, до землі, до дітей, до Бога допомогла їм стати заможною родиною, шанованою на селі.
Марія нарешті знайшла своє щастя. Все було так, як вона мріяла: нова хата, господарство, свій наділ землі, коні, корови, підростали діти.
Але доля надала їй випробування. Спочатку була перша світова війна, де воював її чоловік, горіла її хата, насильне створення колгоспів, руйнування церков. Все витримала Марія, але коли прийшов голодомор – цього її родина не витримала. Діти по-різному покинули батьківську хату, покинули цей світ. Чоловік теж не витримав. Марія помирала на самоті в холодній чужий хаті в 1933 році.
«Серце робить останній удар. Ніч. Без початку і кінця ніч. Ніч вічності».

                                                                                                                                            Прага, 1933.

Вход