Сайт Информационно-библиографического отдела является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Новости
18.06.2018 08:04

Открываем новые страницы истории родного города
Участники клуба «КЛІО» летом не любят сидеть...

12.06.2018 07:29

Книжная культура в Украине: творцы и подвижники
Если в ближайшее время вы собираетесь посетить Херсонскую...

07.06.2018 10:53

Гомер-Вергилий-Котляревский: какая связь?
Уже 220 лет украинцы искренне смеются над приключениями...Галерея


Гость | Войти
Версия для печати
Новости > Сертификаты об углубленном изучении украинского языка получены!

Сертификаты об углубленном изучении украинского языка получены!

13.06.2017 08:24

Уже четвертый год в нашем городе проводятся бесплатные курсы украинского языка для всех желающих. Организованы они на базе нашей библиотеке. В этом году реализовывали интересный проект: учили родному языку государственных служащих – работников Главного управления Пенсионного фонда в Херсонской области.

Обучение продолжалось на протяжении ноября – июня. Было проведено 20 занятий, которые включали правописание различных частей речи, деловую переписку, этикет общения, знакомство с новинками современной украинской литературы. И вот сегодня у нас есть достижения – 14 слушателей получили сертификаты об углубленном изучении украинского языка. Вручать сертификаты сегодняшним выпускникам было очень приятно. Ведь в течение 20 занятий слушатели показывали свои знания, они написали десятки сочинений, диктантов, выполнили сотни упражнений, показав высокий уровень владения государственным языком. В итоговой работе, которую писали слушатели по окончанию курса, они давали ответы на вопрос, чем было полезно обучение на курсах.
Вот что они рассказали:

Игорь Скоробогатько: «Навчання на курсах дозволило систематизувати знання мови та доповнити їх. Добре розроблена програма дозволяє поринути у мовний світ та закріпити набуті навички. Імпонує системність та ґрунтовний підхід до вивчення мови… Заново відкрив для себе чарівний світ книжок українською мовою. Надзвичайно просто та цікаво після курсів стала сприйматися науково-пізнавальна література, розширилося коло інтересів».

Дмитриева Оксана:«Навчання на курсах мови було для мене вельми корисним. Високої мовної довершеності досягає, як правило, та людина, яка багато працює над оволодінням мовою, прагне правильно говорити, красиво та виразно висловлюватися. Завдяки курсам я удосконалила своє мовлення…».

Светлана Степанец: «Корисними, перш за все, є здобуті знання – не лише теоретичні, а й практичні. На заняттях я намагалася правильно не лише писати, а й розмовляти українською мовою. Крім того, щотижневе виконання домашнього завдання спонукало мене до самоорганізованості та відповідальності. За цей час я ознайомилася з творами українських письменників: Ліни Костенко, Дари Корній, Люко Дашвар та інших. Відвідуючи курси з української мови, я отримала величезне задоволення від спілкування».

Дмитрий Сивец: «Я – державний службовець, і в силу цього веду ділову переписку українською мовою. Але розмовляти українською мені важко. Завдяки курсам я збагатив свою лексику. Дуже корисними були завдання на складання діалогів. Дуже корисним було згадати основні правила ділового листування…».

Виктория Пидопрыгора: «Для мене основною задачею в цьому навчанні було підвищити рівень знань, особливо у діловому письмі. Тому найцікавішими були заняття про правопис українських прізвищ та імен, особливості відмінювання іменників, ділове листування, правопис прикметників. Інша мета, що спонукала відвідувати заняття, – це бажання подолати мовний бар'єр. І у цьому плані я дізналася багато корисного. У першу чергу, я знаю тепер правильні форми звертання, правильне використання службових частин мови, вживання кличного відмінку, що надає мені впевненості…».

Наталья Реплянчук: «Курси з української мови були для мене не лише корисними, але й дуже цікавими. У сучасному світі вже недостатньо тих знань, які ти отримав у школі. Необхідно пізнавати та розвиватися, тим паче, коли є можливість отримати знання від досвідченого фахівця. Я з величезним задоволенням прочитала вірші Ліни Костенко, і є бажання читати книги українських авторів й далі. Отримані знання справді допомагають мені сьогодні. Я більш впевнено пишу ділові листи на роботі та можу допомагати своїм дітям-школярам при написанні домашніх завдань…».

Приятно, что сознание херсонцев, в том числе и местных госслужащих, растет, и украинский язык становится в нашем городе очень модным!

Напишите свой комментарий
Ваше имя
E-mail (не будет опубликован)
* Текст сообщения

Вход