Такі цікаві зустрічі…

Події, які відбуваються останнім часом в Україні, знаходять своє художнє відображення у прозі, поезії, живописі. Приклад тому – творчість молодого   і дуже талановитого херсонського художника – Євгена Ситнікова. Його перша  робота – «Майдан – Революція Гідності»  була написана художником після бурхливих київських подій на Майдані Незалежності в 2014 році.
На засіданні клубу любителів історії «Кліо», яке відбулося 14 квітня 2016 р., Євген презентував свою нову картину – «Протистояння».
Під час презентації художник ділився роздумами: «Я намагався уяснити собі, чому у ХХІ столітті в центрі Європи в незалежній країні змогли цинічно стріляти у беззбройних людей, в основному, в молодь. Тому поява картини «Протистояння» - це мій роздум про неминучість протистояння добра і зла на Землі. Бо, як би там не було, кожен обирає свій шлях і йде ним, іноді не усвідомлюючи наслідків свого вибору – доброго, чи злого... Я хотів відобразити в своїй картині прості істини, які дають людині можливість повноцінно жити, працювати з задоволенням, навчатися, захоплюватися красою природи, любити цей світ, цінувати людське життя і гідність. На жаль, все це не так просто - бо є ще інша сторона життя - людей постійно переслідують жадібність, обман, насилля... Не кожен може цьому протистояти і йде більш легким шляхом, як йому це бачиться, але це не дає людині спокою і щастя. Бо ми, люди, всі приходимо в цей світ з прагненням добра, любові і справедливості, – така наша природа. І щасливий буде той, хто зможе якомога більше зберегти це у своєму серці. Усе це ми відчуваємо на генетичному рівні. Це передається нам від далеких предків, які відпрацювали і зберегли всі цінності людського життя і передали нам через наших батьків як естафету від покоління до покоління. І наш обов'язок – не загубити цей скарб, политий потом і кров'ю наших пращурів, а передати його нащадкам».
На презентацію картини Євгена Ситнікова «Протистояння», крім постійних учасників клубу, прийшло багато друзів художника. Дуже приємно і цінно, що маємо таку свідому молодь у нашому місті.
Євгену Ситнікову – нашому другу, до речі, частому гостеві клубу «Кліо», бажаємо творчого натхнення!
Наступна частина засідання була присвячена пам'яті Володимира Павловича Пещанського – людини з незвичайною та яскравою біографією, яка залишила свій слід в історії української культури як видатний учений інженер-архітектор, реставратор, дослідник декоративно-прикладного мистецтва, педагог. Про творчу спадщину Володимира Пещанського, його зв’язок з Херсоном та цікаві факти біографії – розповіла заступник директора Херсонського художнього музею ім. О.О. Шовкуненко, мистецтвознавець Владислава Дяченко.
Про Пещанського В.П. читайте тут: http://biblio.lib.kherson.ua/vin-lyubiv-remeslo.htm

* * *

Кожна зустріч у клубі «КЛІО» збагачує його учасників новими знаннями з історії нашого міста, знайомить з маловідомими особистостями, які зробили величезний внесок в історію, культуру не лише нашого краю, а й України взагалі. Тому запрошуємо усіх, хто ще не приєднався до нас, зробити це найближчим часом і ввійти в історію нашого клубу з початком 5-ї річниці його діяльності. До речі, наступне засідання клубу, яке відбудеться 23 квітня 2016 року о 16:30, буде святковим – присвячене 4-й річниці його існування.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031