Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
18.06.2019 08:25

Віртуальна прогулянка старим Херсоном із Костянтином Сухенком
Учасники клубу любителів історії «КЛІО»...

08.06.2019 11:41

Аристократка духу: епістолярна спадщина О.І. Казимирчак-Полонської в Херсоні
Рішенням від 21 лютого 2016 року Міська рада Херсона...

04.06.2019 12:48

Літо з веселкою в бібліотеці!
Сьогодні до відділу наукової інформації та бібліографії...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > "... Щоб без пісень нам не довелось зустрічати весну..."

"... Щоб без пісень нам не довелось зустрічати весну..."

20.01.2016 13:03

Дуже помиляються ті, хто думає, що бібліографи - скрупульозні, сухі особистості, які люблять тільки свою бібліотеку, книги та бібліографічні картки. Ні, ми не такі ...У наших серцях є тепло не тільки для читачів, а й для птахів ...
Ось уже декілька днів у Херсоні стоять морози. Гілки дерев вкрилися крижаним панциром. Краса неймовірна - жодна фотографія передати її не може. Але птахи, схоже, не поділяють нашого захвату. Для них настали чорні дні: морози, снігопади і вітри ускладнюють життя зимуючих у нас птахів. До корму їм не добратися, а зимовий день короткий - мало часу, щоб накопичити енергії.
Учора з набережної Дніпра, де проходив обряд Водохреща, можна було спостерігати таку картину: величезна зграя птахів (очевидно, шпаків) кружляла над схилом і бібліотекою. Мабуть, саме скупчення людей привабило сюди птахів. Взаємозв'язок простий: там де люди - там повинна бути їжа... Зараз, у ці важкі для птахів дні, вони бачать у нас ПОРЯТУНОК!
Сьогоднішній ранковий настрій у бібліографічному відділі можна сформулювати «Пташку шкода!». Ми майстрували годівницю (і навіть прикрашали її), нарізали малесенькими шматочками сало, змішували крупи... Годівницю повісили під вікнами відділу.
Весь процес відображений у фотографіях (див. фотогалерею).
І все це робили, попередньо порадившись з Гуглом: «Що стосується набору кормів, то для синиць та інших комахоїдних птахів краща підгодівля - це несолоне сало будь-яких тварин, нежарене насіннячко соняшнику (воно дуже калорійне), гарбуза (меншою мірою - насіння кавуна, дині та крихти білого хліба), коноплі. Традиційне пшоно або відходи сірого хліба вони не їдять. Цей корм приверне увагу голубів та горобців. Можна залити вівсяні пластівці "Геркулес" гарячим жиром тваринного походження - цей корм синиці теж полюбляють. При перебоях з кормами можна короткий час годувати синиць залишками від столу (виварені кістки, сирні скоринки, м'ясо)...
Про годівниці. Найголовніше для підгодівлі - щоб у годівниці постійно був корм, конструкція годівниці - справа другорядна. Краще, коли корм укритий від дощу і снігу, а годівниця влаштована і розташована так, що птахам зручно її відвідувати. Годівниці можуть бути споруджені з найрізноманітнішого підручного матеріалу: скляних банок, пластикових пляшок, фанери, картону тощо. Дуже зручні конструкції "автоматичних" годівниць, в які корм надходить у міру його поїдання з резервуара (перевернута вниз шийкою пляшка або скринька з нещільною засувкою).
Все дуже просто.
Друзі, приєднуйтесь до нас!
Допоможемо вижити птахам!Вхід