Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.01.2019 07:17

«Краща книга Херсонщини – 2018»: нові сторінки історії степового краю
Коли 11 січня чуєш слова подяки на свою адресу, то...

26.12.2018 12:52

Як досягти успіху в Новому році
Деякі люди вважають, що успіху в бізнесі, кар’єрі...

24.12.2018 12:01

Артефакти з античної історії: ми це побачили!
Останнє в цьому році засідання клубу любителів історії...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Слухай українською! Юлія Качула в гостях у херсонців

Слухай українською! Юлія Качула в гостях у херсонців

18.12.2017 13:17

Юлія Качула – українська співачка з Криму, авторка та виконавиця пісень, журналістка, перекладачка, громадська діячка, авторка проекту «Слухай українською!», завітала до нашого міста! І стала своєрідною родзинкою ІІ Південного  фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай», що відбувався на цих вихідних у Херсоні. Програма фестивалю була дуже насиченою: тільки у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара Юлія Качула провела дві творчі зустрічі з читачами, на яких панувала українська пісня. Ці зустрічі були більше схожі на святковий концерт, – уміє ця дівчинка створювати атмосферу свята...  

Про себе Юлія розповідала небагато: завітала до нас з Криму, який вважає своєю Батьківщиною, хоча народилася в іншому місті, а переїхала туди з батьками у своєму ранньому дитинстві. Майбутня зірочка зростала в дуже теплій творчій сімейної атмосфері. Її мама – вчителька української мови, тато – редактор українсько-кримської газети, яка виходить і сьогодні. Саме від тата дівчинка отримала талант та жагу до співу, саме він співав дівчинці в дитинстві колискові, і саме з татом Юлія співала перші пісні, написані ним, а потім уже почала писати й свої. А сьогодні вона – авторка проекту «Слухай українською!». Дуже цікаво Юлія розповіла, як починався цей проект:

«Перша пісня проекту «Слухай українською!» з’явилася спонтанно. До концерту потрібно було швидко підготувати франкомовну пісню, та ще заспівати її дуетом. Але пісня все ніяк «не лягала на душу». Саме тоді й виникла ідея заспівати цю пісню рідною українською мовою. Після концерту усі були настільки приємно вражені, що потім просили виконувати її знову і знову. Пісня стала своєрідною «родзинкою» концерту.

Знаковим для мене став такий випадок на одному вокальному конкурсі. Член журі, справжній носій іноземної мови, сказав учасникам: «Це чудово: розвиватися, вивчати, співати іноземні пісні, але я нічого не зрозумів з того, що ви тут виспівували. Акцент, неправильна вимова – все це неприємно вражає слух і втрачається не тільки зміст, а й думка, яку поет хотів донести шанувальникам пісні». Мені стало тоді так прикро, бо є стільки прекрасних, вічних пісень, мелодій, їх так хочеться співати! Але не кожен може ідеально заспівати французькою, іспанською, грузинською, на івриті і т. д. Це, напевне, можливо лише тоді, коли досконало вивчаєш пісню «під наглядом» ідеального знавця іноземної мови, її вродженого носія. А мені так захотілося, щоб у всіх була можливість передати мелодику, зміст, емоцію пісні так, як ти максимально досконало можеш зробити лише рідною мовою.

Але найголовніша мета проекту «Слухай українською!» для мене особисто – це ще одне підтвердження того, яка ж у нас співуча, мелодійна – найпісенніша мова на світі! Я пишаюсь цим і готова про це нагадувати знову і знову кожною новою «українізованою» піснею!».

У репертуарі Юлії Качули на сьогодні – десятки пісень, які  відзначаються щирістю почуттів, високою духовністю та змістовністю. У цьому ви можете переконатися самі:

https://www.youtube.com/watch?v=mCscreYtPX4
https://www.youtube.com/watch?v=GawljbYLA2w
https://www.youtube.com/watch?v=fchgXhk_yr8
https://www.youtube.com/watch?v=OPYNYkod_KA

На зустрічах з читачами Юлія розповіла про свою мрію: щоб в Україні був мир, щоб Крим став українським, щоб усюди панувала любов.

Серед її пісень – не лише ліричні, які змушують замислитися, згадати високі почуття, але є й дуже бадьорі, оптимістичні, під які не можливо не танцювати. Тому під час другої зустрічі з Юлею без танців не обійшлося!

Ми впевнені, що зустріч з Юлею викликатиме лише світлі і добрі спогади. А її пісні допоможуть кожному з нас пережити зиму, яка зараз панує за вікном, і, можливо, холод почуттів чи душ, який іноді ми відчуваємо...  Адже, як співає Юлія, весна прийде!

Бажаєте більше познайомитися з творчістю Юлії Качули?

Зверніться за цими посиланнями:

http://ukrainka.org.ua/node/7225
http://ukrpisnya.blogspot.com/
http://ukrlife.org/main/evshan/nebo_vysche_de_my.html19.12.2017 09:27
Марина

Була на зустрічі з Юлею. Мега позитивна і відкрита для спілкування дівчинка. Вона всіх просто заряджала своєю енергією. Одні її пісні дуже ліричні, проникливі, на деяких навіть сльози наверталися на очі. А під інші ноги самі несли в танок. Дякую організаторам за можливість познайомитися з цією чудовою дівчинкою! Ось тільки трішки було соромно за наших "лякливих" херсонських парубків. Юля співала енергійну пісню і запрошувала хлопців до танцю, а вони всі злякалися і просто "шарахалися" від молодої красивої дівчини.

19.12.2017 11:36
Тарас Микітчак

У всієї львівської делегації на Книжковому Миколаї в Херсоні просто неймовірні враження від Юлії! Ми повезли до Львова її стійкий фан-клуб, який буде зростати щодня. Тепер з мого ноутбуку лунають просто дивовижні пісні, в яких не тільки талант, а й щирість і любов до свого слухача! Юля вже полонила Львів! Чекаємо на гастролі!

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід