Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.04.2019 11:02

Як не загубитися у країні книг під назвою Гончарівка
Бібліотечно-бібліографічні уроки є важливим засобом...

02.04.2019 06:06

Весняні літературно-бібліографічні студії - 2019
28 березня 2019 року в Херсонській обласній універсальній...

30.03.2019 11:12

Пам'яті Марії Василівни Зайцевої (1934-2019)
27 березня закінчився земний шлях Марії Василівни Зайцевої...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Сонячний день із сонячною жінкою

Сонячний день із сонячною жінкою

10.03.2015 09:33

День 5 березня 2015 року виявився для міста Херсона особливо сонячним і привітним. І не тільки тому, що надворі стояла чудова погода, хоча це дійсно не залишилося непоміченим. А й тому, що наше місто відвідали дві дивовижні, світлі, щирі людини – координатор всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови» Анастасія Розлуцька і відома молода українська письменниця Жанна Куява.
З того часу, як місто Херсон приєдналося до проекту «Безкоштовні курси української мови», зустрічі з відомими сучасними українськими письменниками стали не рідкістю, а доброю традицією.
Жанна Куява – українська журналістка, письменниця, літературний критик. Триразова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова».
Вона дебютувала в літературі 2012 року. І перша спроба одразу виявилася вдалою. Під час конкурсу «Коронація слова» її роман «Нічниця» здобув спеціальну відзнаку «За ексклюзивний жіночий твір». Літературний критик Іда Ворс дала таку оцінку роману: «… За параметрами «жіночого роману», «сільського трилера» та «любовної драми» цей текст здатен потіснити не одного літературного аксакала. Головна ознака дебютного роману Ж. Куяви «Нічниці» – інтригу витримано до самого фіналу, а композиційно якісний, живий, із дбайливо виписаним тлом та невимушеною гнітючою атмосферою сучасного українського села сюжет, історія запопадливої пристрасті, маніакальної закоханості, з цілком логічним фіналом «словом, усі померли» – залишає неоране поле для читацьких переживань, роздумів та висновків. Як і належить добрій книжці».
У 2013 р. побачив світ наступний, не менш цікавий, оригінальний роман письменниці з поетичною назвою «Із медом полин». Мова в ньому йде про життя жінки, яке і справді як із медом полин. Тільки смак такої суміщі у кожної індивідуальний: у когось більше меду, а в когось – полину.
Цей роман – сучасна сага в кращих традиціях класичної літератури про долі чотирьох нерозлучних подруг. Кожна з них сама обрала стежку, якою несе хрест свого роду. Часто-густо долі їхні мають присмак гіркого полину, однак серед бурхливого життєвого моря трапляється й те, що солодить їх, неначе мед. Яскравою ниткою тягнеться через усю оповідь свято Великодня, із яким селяни пов`язують справдження своїх мрій і сподівань.
Ця книга – свого роду розмова зі своїми бабусями, пра-пра-прабабусями, з жіночою лінією свого роду. Це і цікаво, і…лячно. Бо хто знає, що за гріх, що за муку несе у серці жінка і спогад про нього передається тобі, через роки і сплітається твоя Доля…
«Із медом полин» – мудрий роман, який ще раз нагадує, що в житті все трапляється не просто так, а з певною метою, і кожен вчинок має свої наслідки.
Роман «Із медом полин», сповнений справжнього реалізму та невичерпної народної мудрості, потрапив до п’ятірки фіналістів конкурсу «Коронація слова».
Кожна людина має душевний стрижень, який є основою її особистості. Таке собі живе дерево, яке росте десь у глибині кожного. І це дерево можна виростити й дочекатися плодів... а можна й убити. Саме про це – роман Ж. Куяви «Дерево, що росте в мені» (2014). За нього письменниця отримала спеціальну відзнаку у конкурсі «Коронація слова» за психологічну глибину та розкриття міжособистісних стосунків.
Зустрілися в цей день з письменницею: слухачі Безкоштовних курсів української мови у м. Херсоні, студенти філологічного факультету ХДУ, читачі обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, які відгукнулися на запрошення познайомитися з Жаною Куявою та її творчістю, телеглядачі каналу «Скіфія». Усі вони нагадали собі про важливість пам'ятати свій рід, коріння, залишатися самим собою.
Зустрічі проходили в дуже теплій атмосфері: студенти зізнавалися їй у любові до творчості, читачі охоче задавали питання, ділилися враженнями від прочитаних книг. І що показово – усі книги письменниці з її найкращими побажаннями були розкуплені в одну мить і вже читаються запоєм.

Ми всі вдячні Жанні Куяві – надзвичайно відкритій, життєво мудрій людині за спільно проведений час і з нетерпінням чекаємо на наступну зустріч. Хай це буде презентація нового роману Жанни, що стане ще кращим, ніж попередні.

 Вхід