Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
23.05.2019 08:06

Запрошуємо до подорожі літературним експресом!
І знову – літо! Попереду нас чекають канікули....

15.05.2019 13:11

Тільки наука змінить світ!
«Тільки наука змінить світ. Наука в широкому...

13.05.2019 12:35

Ботанічний сад – місце для натхнення
Учасники клубів «КЛІО» та «Дивослово»...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > У гостях у миколаївців

У гостях у миколаївців

23.05.2017 13:36

Нещодавно команда керівників проекту «Безкоштовні курси української мови у Херсоні» мала чудову нагоду – відвідати випускний вечір слухачів проекту «Безкоштовні курси української мови у Миколаєві».

У Миколаєві, як і в Херсоні, успішній реалізації даного проекту сприяють бібліотека та волонтери. Олена Позняк, бібліотекар Центральної міської бібліотеки ім. М. Кропивницького, у вересні 2016 року взяла на себе повну відповідальність за організацію курсів української мови для миколаївців. Викладати ж на курсах згодилася вчителька української мови та літератури Наталія Наумкіна.

Протягом жовтня 2016 р. – травня 2017 р. на курсах навчалися дві групи слухачів – початкової та середньої ланки. І ось – перші результати! На випускному, який відбувся у суботу, сертифікати про успішне завершення курсів отримало 18 миколаївців. Щасливі та натхненні випускники не збираються зупинятися на досягнутому і надалі готові вдосконалювати свої знання з української мови. Тому ми бажали їм у новому навчальному сезоні зустрітися, але вже не як слухачі курсів, а як учасники розмовно-літературно-історичного клубу в їх улюбленій бібліотеці. Досвідом організації такого клубу ми можемо поділитися.

На згадку про зустріч з миколаївцями, ми подарували нашим друзям збірки поезій нашого земляка, лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського та набір плакатів з зображенням українських історичних діячів.

Спілкуючись зі слухачами курсів, ми ще раз переконалися в тому, що проект «Безкоштовні курси української мови» є унікальним – він об’єднує еліту кожного міста, людей які люблять свою Батьківщину, її мову, літературу, культуру, тому залюбки їх вивчають та пишаються ними. І дуже приємно, що бібліотеки у цьому процесі виконують провідну роль. Їх затишні приміщення, привітні працівники, книжкові фонди є тими невід'ємними складовими успішної реалізації проекту, без яких він був би  неможливим.

Херсону теж у цьому плані пощастило – слухачі курсів ходять щотижня до своєї улюбленої Гончарівки «як до церкви в неділю» (слова з пісні, яку присвятила курсам української мови Любов Великих – випускниця другого сезону). Скоро ми теж будемо святкувати черговий випуск наших слухачів – уже третій, і дещо особливий: матимемо дві групи випускників – тих, які відвідували заняття при бібліотеці, та працівників Обласного Пенсійного фонду в Херсонській області. Відбудеться це 17 червня. Тож приходьте до нас, щоб розділити нашу радість з приводу збільшення кількості сертифікованих україномовних жителів Херсона!Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід