Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
08.06.2019 11:41

Аристократка духу: епістолярна спадщина О.І. Казимирчак-Полонської в Херсоні
Рішенням від 21 лютого 2016 року Міська рада Херсона...

04.06.2019 12:48

Літо з веселкою в бібліотеці!
Сьогодні до відділу наукової інформації та бібліографії...

30.05.2019 08:56

Про що мовчить Алея Слави…
Учасники клубу «КЛІО» на сьому річницю...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вчити українську – модно!

Вчити українську – модно!

08.12.2016 11:19

Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови». Його мета – створити україномовне середовище, допомогти усім бажаючим подолати мовний бар'єр та вдосконалити навички спілкування українською.

У нашому місті слухачі для вдосконалення своєї української мови зустрічаються у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара, де до їх послуг – не лише довідкова література, словники, але й велика кількість творів художньої літератури на українській мові. Адже наші слухачі курсів, як правило, багато читають.

Приємно, що кількість охочих вдосконалити свою українську мову та подолати психологічний бар'єр спілкування постійно зростає. У цьому році Херсон досяг своєрідного рекорду: на сьогодні заняття відвідує дві групи слухачів, у кожній – приблизно по 15 осіб. І минулорічні випускники не полишають можливості змістовного спілкування та продовження вдосконалювати свою мову, тому залюбки зустрічаються щотижня у розмовному клубі «Дивослово».

Ще одна особливість проведення курсів у цьому році – виїзні заняття для працівників Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Слухачі цієї групи (а їх 29!) є читачами нашої бібліотеки, і щопонеділка ми залюбки зустрічаємося для спілкування українською та вдосконалення навичок писемної мови, але не в бібліотеці, а у Пенсійному фонді. Вражає вмотивованість людей до навчання.

Ось, що говорить одна зі слухачок: «Я вирішила вивчати українську мову, тому що я живу в Україні і, як громадянка України, повинна вільно володіти державною мовою…». Ще одна зі слухачок зазначає: «Я вирішила вивчати українську мову для того, щоб моє мовлення було змістовним, послідовним, виразним і правильним. Я хотіла б вдосконалити граматику. Я очікую, що моє спілкування з іншими людьми без мовленнєвих помилок буде корисним і приємним».

Співпрацювати з такими слухачами – велике задоволення!
Адже маємо з ними чітку мету і разом прямуємо до її здійснення!Вхід