Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
18.06.2019 08:25

Віртуальна прогулянка старим Херсоном із Костянтином Сухенком
Учасники клубу любителів історії «КЛІО»...

08.06.2019 11:41

Аристократка духу: епістолярна спадщина О.І. Казимирчак-Полонської в Херсоні
Рішенням від 21 лютого 2016 року Міська рада Херсона...

04.06.2019 12:48

Літо з веселкою в бібліотеці!
Сьогодні до відділу наукової інформації та бібліографії...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Візьми участь у лексикографічному флешмобі!

Візьми участь у лексикографічному флешмобі!

14.09.2017 12:12

Яке прекрасне рідне слово!
Воно – не світ, а всі світи.
В. Сосюра

Для кожної людини словник – це надійний помічник, довідник, який допоможе у складну мить установити істину. Для філолога словник – мовчазний незамінний супутник усього фахового життя, критерій визначення норми, неосяжний Всесвіт, у якому відображено найпотаємніші схованки душі народу.

Наше бурхливе сьогодення з неймовірним обсягом інформації потребує її впорядкування, класифікації, уніфікації, що й репрезентують словники. Важливість їх існування, необхідність створення нових словників відповідно до потреб часу розуміють не лише фахівці лексикографії, а й кожна освічена людина. Саме тому в різних країнах люди віддають шану СЛОВНИКУ та його творцям.

Висловити таку повагу можна по-різному. Ми ж, бібліографи ХОУНБ імені Олеся Гончара, проявили її участю у першому лексикографічному флешмобі. І обрали для популяризації слово «КОЛЕЖАНКИ» невипадково. Адже воно таке красиве, змістовне і до того ж, жіночого роду.

А ви бажаєте взяти участь у популяризації української продукції? А у вас є така нагода.

Головна мета флешмобу – пропагування української мови, привернення уваги людей до українського лексикону, заохочення населення до самоосвіти, розширення власного світогляду та збагачення словникового запасу, а також популяризація словникарської продукції Українського мовно-інформаціного фонду Національної академії наук України, в тому числі й електронної.

Умови участі:
– перейти за посиланням http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ та обрати одне улюблене слово з електронного словника української мови;
– написати його на аркуші паперу;
– зробити фото або селфі з обраним словом;
– опублікувати фото зі словом на своїй сторінці у Facebook; обов’язково поставити відповідні позначки (хештеги) #Словники_України й #UA_Dictionaries ;
– за бажанням вказати країну та місто, де зроблене фото;
– у описі фото або в коментарях можна подати тлумачення вашого слова або розмістити посилання на словникову статтю із тлумаченням (http://services.ulif.org.ua/expl/ );
– за бажанням запросити до участі трьох друзів, передавши їм естафету;
– 20 вересня 2017 за допомогою електронного додатку буде обрано випадкових учасників, які 21 вересня на офіційних урочистостях з нагоди Свята українського словника отримають цінні призи (працівники УМІФу не беруть участі у розіграші цінних подарунків).
Словники України on-line - УКРАЇНСЬКИЙ МОВНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ФОНД НАН УКРАЇНИ
Словники України - http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/; explanatory dictionary of ukraine, Тлумачний СЛОВНИК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ON-LINE - http://lcorp.ulif.org.ua/xclient/ , http://lcorp.ulif.org.ua/xclientinfo/
Долучайтесь до нашого флешмобу та запрошуйте друзів!
І пам’ятайте, що Вам не забракне слів навіть у найбільш хвилюючі моменти життя, якщо у вас є #Словники_України #UA_Dictionaries. #Словники_України #UA_Dictionaries.

Висловлюйте свої почуття українською!

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід