Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
23.04.2019 13:15

Що таке академічна доброчесність та як її дотримуватися
Ознакою освіченої особистості є вміння навчатись від...

22.04.2019 12:30

Життя може бути цілеспрямованим!
Усім відомий вислів: «Жоден вітер не буде кораблю...

22.04.2019 06:49

Олена Казимирчак-Полонська: життя між формулами й молитвами
Її втрат цілком вистачило б на кілька біографій. Її...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Якщо добре поміркувати, енциклопедія - це книга книг!

Якщо добре поміркувати, енциклопедія - це книга книг!

24.09.2012 08:29

Енциклопедії привертали увагу завжди - наукові та популярні, універсальні і спеціалізовані, тематичні та персональні. У когось цілу шафу займає «Энциклопедический словарь» Брокгауза і Ефрона, хтось не може розлучитися з «Большой советской энциклопедией», хтось перечитує «Українську радянську енциклопедію».
Як відомо, в дослівному перекладі з давньогрецької поняття «енциклопедія» означає «навчання в повному колі», тобто, навчання по всьому колу знань.
Загальна функція всіх енциклопедій - фіксація, систематизація, накопичення і зберігання знань про світ, передача цих знань від покоління до покоління. Знання зберігає і людська пам'ять, але вона обмежена, вона не може накопичувати і зберігати знання на століття, тільки запис накопичених знань може зберегти їх для нащадків. У цьому сенсі енциклопедія  є найзручнішою формою узагальнення наших знань.
Сьогодні багато енциклопедій можна знайти в інтернеті. Але щоб побачити і потримати їх в руках, варто прийти до бібліотеки. Якраз в інформаційно-бібліографічному відділі експонується виставка «Всесвіт в алфавітному порядку: Все про енциклопедичні видання», присвячена історії і сучасності енциклопедичної справи.
У розділі «Золотий фонд енциклопедичних видань» представлені найавторитетніші універсальні енциклопедії, серед яких - знамените видання XIX століття «Энциклопедический словарь» Брокгауза-Ефрона в 86 томах, «Энциклопедический словарь Гранат» (1891-1903) та інші. Ви поринете в чудовий світ старовинних і раритетних видань і відчуєте атмосферу тих далеких років.
Видання, що відображають сучасну соціально-політичну, історико-географічну картину України, представлені в розділі «Українська енциклопедистика».
Наступний розділ виставки «Різноманітний світ енциклопедій» присвячений галузевим і тематичним енциклопедіям.
 Розділ «Для тих, хто пізнає світ» присвячений юним читачам бібліотеки. Прекрасні серії «Я пізнаю світ», «Что внутри?», «Открытие мира юношеством» та «Енциклопедія для дітей» сучасного видавництва «Аванта +» - ці барвисті, багато ілюстровані видання вже стали і ще стануть друзями не одного покоління підростаючих читачів бібліотеки.
Простежити еволюцію енциклопедій як видань можна в розділі «Від стародруків до електронної енциклопедії», де представлені електронні, на CD, мультимедіа-енциклопедії з усіх галузей знань.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу виставку та поринути у світ енциклопедичних видань.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід