Головна Бібліографічний всеобуч Літературно-бібліографічні студії «Усе в житті – чарівне й неминуче...»... – в тому числі й літературно-бібліографічні студії-2016

«Усе в житті – чарівне й неминуче...»... – в тому числі й літературно-бібліографічні студії-2016

Цього року традиційний час проведення літературно-бібліографічних студій було змінено: зі студеної зими ми вирішили переїхати в ласкаву, пахнучу різнотрав'ям весну. Студії проходили 26 травня у різних відділах обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара - бібліографічному, методичному, відділах іноземної літератури, рідкісних і цінних видань. Взяти участь у роботі були запрошені бібліотекарі та бібліографи, викладачі та студенти, літератори та працівники видавництв. Цього разу програма була насиченою як ніколи.
Робота студій розпочалася вебінаром «Електронна рекомендаційна бібліографія в Україні: термінологія, канали і шляхи поширення», який провела Людмила Глазунова (ХДНБ ім. В. Короленка). Тема вебінару виявилася дуже актуальною, тому що рекомендаційна бібліографія в останні роки зазнала величезних змін. Бібліографам було цікаво дізнатися: 1. як сьогодні слід правильно називати рекомендаційну бібліографію; 2. що таке буктуб, фанбук, букслем, лонгрід та як їх використовувати на практиці в бібліографічній діяльності; 3. що таке прес-кліпінг та як його створити; 4. як рекомендаційні сервіси та соціальні мережі можуть сприяти просуванню книги та вихованню смаку до читання тощо.
З цікавістю була заслухана доповідь «Стратегія розвитку бібліотек: сьогоднішні реалії і надії на майбутнє» завідуючої науково-методичним відділом ХОУНБ ім. Олеся Гончара Тетяни Сватули.
Шквал позитивних емоцій у бібліографів викликало знайомство з 3D принтером у відділі літератури іноземними мовами. На сьогоднішній день це єдиний в Херсоні 3D принтер. Працівники відділу розповіли про процес виготовлення моделі: «У першу чергу відбувається створення 3D моделі, потім проводиться передача на 3D принтер. Після цього програма «нарізає» модель на шари і прораховує час. Наступний етап - задається товщина моделі і, нарешті, вибирається матеріал та його колір для друку 3D принтером». Дякуємо Олені Мащенко та Тетяні Донченко за цікавий екскурс у світ інформаційних технологій!
Змістовним був огляд, представлений провідним бібліографом Лілією Віжічаніною «Українські автори - лауреати міжнародних премій. Українські книги в міжнародних рейтингах». Лілія вже 3 роки очолює клуб «Дивослово», який працює на базі бібліографічного відділу ХОУНБ ім. Олеся Гончара, вона - волонтер проекту «Безкоштовні курси української мови» в Херсоні, тому її пропозиції і рекомендації у виборі книг українських авторів - дорогого коштують...
Головний бібліограф Алла Тягай ознайомила учасників студій з новим проектом бібліографічного відділу «Живи і міцній, Українська державо!»: Становлення української державності: хроніка подій 1991-2016 рр.». Впевнені, що цей електронний довідник, представлений на сайті бібліографічного відділу ХОУНБ ім. Олеся Гончара «Віртуальний бібліограф» за адресою http://biblio.lib.kherson.ua/ua-zhivi-i-mitsniy.htm, допоможе бібліотекарям у роботі при підготовці до святкування національного свята - Дня незалежності України, студентам і школярам - у підготовці до іспитів з історії України та всім бажаючим розширити свій кругозір.
Учасники студій відвідали відділ рідкісних і цінних видань, де Ольга Сак презентувала колекцію мініатюрних і малоформатних видань з фондів бібліотеки ім. Олеся Гончара. Це, як завжди, було цікаво. Детальна інформація представлена на сайті відділу рідкісних і цінних видань - «Музей книги» http://museum.lib.kherson.ua/ua-bibliotekari-u-sviti-malenkoi-knigi.htm
Оскільки бібліотекар завжди повинен бути в курсі книжкових новинок, особливо тих, що видаються в місцевих книжкових видавництвах, на літературно-бібліографічні студії була запрошена Таїсія Відайко, що представляє провідне херсонське видавництво «Наддніпряночка». Вона виступила з оглядом «Книжкова продукція "Наддніпряночки" - данина рідній землі», розповіла про плани видавництва на майбутнє.
Від Херсонського краєзнавчого музею Остренко Наталія передала в дар нашій бібліотеці 3 чудових книги, виданих до 125-річчя музею: «Антична колекція Херсонського краєзнавчого музею» (2015), «Раритети античної колекції» (2015) і путівник «Музей природи» (2015). Ці видання - результат багаторічної наукової діяльності колективу музею. Величезна їм подяка від працівників і читачів ХОУНБ ім. Олеся Гончара.
А завершилася робота студій творчою зустріччю з відомим херсонським поетом Олександром Бутузовим «Усе в житті - чарівне й неминуче...». Олександр Глібович неодноразово брав участь у бібліотечних заходах. Запрошуючи його, можна бути впевненим в тому, що все пройде чудово: просто він любить бібліотеку, її ауру, бібліотекарів і своїх читачів. І йому за це платять взаємністю! Поет провів автограф-сесію: представники усіх бібліотек отримали від нього в дар книгу «Птах передбачення».
А потім усі вітали Олександра Глібовича з майбутнім ювілеєм: 25 червня йому виповниться 75 років! Природно, що подарунком ювіляру від учасників студій були квіти і книги...

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 222324
252627282930