Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
13.08.2018 07:27

Зустріч з "Ромео та Джульєттою" в Одесі
Цього літа я вперше відвідала Одеський художній музей. Гарна...

02.08.2018 09:18

Великий Кобзар на лавці...
26 липня в Одесі стартував XXII книжковий ярмарок «Зелена...

30.07.2018 12:34

Зустрічайте: друге видання каталогу місцевих видань "Надруковано в Херсоні. 1842-1991"
Дев’ять років тому Херсонська обласна універсальна...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > "Виктор Гошкевич и его мир: семья, окружение, древности": презентація книги

"Виктор Гошкевич и его мир: семья, окружение, древности": презентація книги

26.06.2017 11:51

Херсонці люблять історію рідного краю і з задоволенням її пізнають. Тому недивно, що на презентацію книги  молодих вчених Антона Костенка та Анастасії Шевченко «Виктор Гошкевич и его мир: семья, окружение, древности»  завітало так багато гостей – учасники клубів «КЛІО» та «Дивослово», голова «Спілки краєзнавців Херсонщини» Олексій Макієнко, відомий громадський діяч Дементій Бєлий, працівники бібліотек міста та всі небайдужі до нашої славної минувшини.

В останні роки і в середовищі дослідників, і серед громадськості зростає інтерес до діяльності видатних українських династій, серед яких – українсько-білоруський рід Гошкевичів (Гашкевичів), який в Україні був пов'язаний у першу чергу з Херсоном. 

Багато жителів нашого міста чули та знають ім'я Віктора Гошкевича (1860-1928) як засновника Археологічного музею у Херсоні. А під час презентації книги присутні мали можливість дізнатися багато нового про цю особу – не просто як про вченого та публіциста, а й як про людину з багатою історією роду, багатогранну та талановиту особистість. Життя відомого вченого у книжці розглядається на фоні революційних подій українського суспільства першої половини ХХ століття.

Окремий розділ книги присвячений історії та характеристиці унікальної колекції старожитностей Івана Касіяновича Суручана, яка завдяки Вікторові Івановичу Гошкевичу рівно 100 років тому потрапила до Херсона і до сьогодні зберігається у нашому місті.

Оскільки наклад видання є досить обмеженим, книга згодом буде розповсюджуватися в електронному форматі (з жовтня – у відкритому доступі).

Дякуємо авторам за подаровані книги (2 прим.) до фонду бібліотеки. Тож запрошуємо вас до бібліотеки, де ви зможете прочитати це дослідження. А також слідкуйте за анонсами клубу «КЛІО», адже теми, які на ньому розглядаються, завжди цікаві!Вхід