Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.04.2019 11:02

Як не загубитися у країні книг під назвою Гончарівка
Бібліотечно-бібліографічні уроки є важливим засобом...

02.04.2019 06:06

Весняні літературно-бібліографічні студії - 2019
28 березня 2019 року в Херсонській обласній універсальній...

30.03.2019 11:12

Пам'яті Марії Василівни Зайцевої (1934-2019)
27 березня закінчився земний шлях Марії Василівни Зайцевої...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > "Вишити, щоб вижити..."

"Вишити, щоб вижити..."

07.03.2018 10:02

Нещодавно слухачі курсів української мови мали прекрасну можливість – переглянути перший в Україні документальний повнометражний фільм «Спадок нації: вишити, щоб вижити», присвячений одній зі святинь українців – вишиванці. У фільмі можна побачити долі людей різних поколінь, з різних куточків України, для яких вишита сорочка – не просто одяг…
Автором ідеї цього фільму є Леся Воронюк (вона є й організаторкою Дня вишиванки), режисером – Олександр Ткачук.

Після перегляду в залі декілька хвилин панувала тиша. Глядачам перехопило подих від побаченого. Але потім вони залюбки ділилися враженнями від побаченого і розповідали власні родинні історії, пов’язані з вишиванками. Один зі слухачів, пан Володимир Шумейко, згадав, як дідусь привіз йому вишиванку з України на Урал; у родинному архіві зберігається фотографія, де він у цій сорочці на випускному святі в 4 класі.
Альона Помпєєва – донька Володимира, вишиває власноруч сукню для себе, а також має на меті вишити сорочки двом своїм донечкам. 
Матуся Наталки Вови подарувала вишиту сорочку її синові.
У родині Римми Боровикової багато вишиває донька.
І це далеко не всі історії – кожна може стати оригінальним сюжетом для фільму! Дуже приємно, що херсонці свято шанують українську культуру і розуміють значення вишиванки в нашому житті. 

Справжнім подарунком для присутніх стала скайп-зустріч з Лесею Воронюк. Вона розповіла власну щемливу історію про найдорожчу вишиванку в їхній родині, яку бабуся не виміняла на харчі в роки голодомору, а зберігала як найбільшу цінність. Усі дякували їй за чудовий фільм, ставили багато запитань.
Наприкінці спілкування Леся запропонувала херсонцям долучитися до всеукраїнського флешмобу, присвяченого Дню вишиванки, і зняти коротке двохвилинне відео про сакральне значення вишиванки як родинного оберегу в нашому житті.
У присутніх також з'явилася цікава ідея – займатися вишиванням під час занять з української мови. Ми обов’язково про це подумаємо!
Бережіть свої національні та  родинні традиції! Пам'ятайте: вишиванка – це не просто красивий одяг. Іноді вона здатна змінити чи навіть врятувати наше життя. 

У цьому відео з 15-ї хвилини дивіться сюжет про перегляд фільму «Спадок нації» та скайп-зустріч з Лесею Воронюк:

У Херсоні фільм демонструвався вдруге. Вперше його мали змогу побачити у минулому році учасники клубу «Дивослово» та всі бажаючі херсонці.

Вхід