Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
27.11.2018 09:15

Як бути щасливим у мінливому світі
Кожна людина бажає бути щасливою. Проте, якщо запитати,...

21.11.2018 13:58

Підсумки проекту «Говоримо українською. Читаємо українське»
У червні 2018 року Херсонська обласна універсальна...

21.11.2018 07:40

Пишемо для людей, а не для роботів!
У сучасному світі кожна бібліотека створює свій сайт....Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > "З щирістю шануймо українську мову!": Випускний – 2017

"З щирістю шануймо українську мову!": Випускний – 2017

19.06.2017 12:50

Чи люблять херсонці рідну мову?
Як показує досвід, люблять і з задоволенням вивчають.

Уже четвертий рік у нашому місті, у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара, проводяться «Безкоштовні курси української мови» для всіх бажаючих.

«Безкоштовні курси української мови» – це Всеукраїнський проект, який існує більше чотирьох років. У ньому задіяні понад 80 активістів, які безкоштовно працюють по всій Україні, популяризуючи українську мову, літературу та культуру. Завдяки їх діяльності вже близько 2000 випускників сертифіковані, 67 з них – херсонці.

У червні у Херсоні 27 курсантів успішно завершили навчання та отримали сертифікати про поглиблене вивчення української мови.

Кожен сезон занять на курсах мови є особливим. У цьому навчальному році ми вчили граматику, намагалися долати мовний бар'єр і говорити українською. Говорили про все – українську кухню, рослини-символи нашої Батьківщини та їх цілющі властивості, фізичне і психологічне здоров’я людини, дискутували про сенс людського життя та складові успіху.

Читали твори письменників-класиків, дивувалися актуальності байок Леоніда Глібова та слухали пісні на вірші Степана Руданського, насолоджувалися поезією Ліни Костенко та Олександра Олеся.

Слухачі курсів відкрили для себе та полюбили читати твори сучасних українських письменників – Володимира Лиса, Ірен Роздобудько, Валентини Мастєрової, Дари Корній та багатьох інших. За традицією ділилися враженнями від прочитаних книг.

Пам’ятаємо, як зустрічали гостей з Києва з чудовою дівчачо-бешкетницькою вечіркою та письменницю зі Львова Надію Мориквас.
Протягом навчального року ми зустрічалися 27 разів та вивчили 19 тем з граматики, написали десятки творів та практичних робіт.
А це немало!

І ось настала врочиста мить отримання сертифікатів про поглиблене вивчення української мови. З привітальним словом до присутніх виступила гостя з Києва Тетяна Шептицька – волонтер-викладач курсів мови у Києві, координатор літературно-мистецьких заходів, що проводяться у рамках проекту в Україні. Пані Тетяна висловила особливу подяку адміністрації нашої бібліотеки за те, що вона дозволяє у своїх стінах комфортно проводити заняття.

Координатор проекту у Херсоні Олександр Базилєв вручив слухачам сертифікати про поглиблене вивчення української мови.

Серед присутніх  було приємно бачити держслужбовців з Херсонського обласного управління Пенсійного фонду, які нещодавно також отримали сертифікати. До нас на свято завітали Скоробагатько Ігор та Дмитрієва Оксана, випускники даного проекту. У їх привітальному слові звучали слова подяки усім причетним до проекту та адміністрації бібліотеки за надану можливість досконало оволодіти державною мовою. 

Одним із шанованих і дуже бажаних гостей на випускному вечорі став Анатолій Кичинський – чудовий поет, лауреат Шевченківської премії. Він звернувся до присутніх із закликом плекати українську мову, не боятися говорити нею вдома, на роботі, з друзями чи знайомими. Прочитав декілька власних поезій та звернув увагу на фразеологічне багатство мови, довівши це одним зі своїх віршів, який повністю побудований з фразеологізмів.

Одним з важливих завдань проекту «Безкоштовні курси української мови» є популяризація сучасної української літератури та української книжки, проведення зустрічей з митцями.

На випускний вечір до нас у гості завітав Сергій Пантюк – український письменник, журналіст, громадський діяч і видавець, член Національної спілки письменників України. Пан Сергій ділився своїми творчими здобутками, багато читав зі своїх книжок. Особливо присутнім сподобалися його поезії – починаючи від віршів для дітей і закінчуючи пророчими віршами про майбутнє України.

По закінченні заходу до Анатолія Кичинського та Сергія Пантюка стояла черга за автографом на придбані книжки.

Випускний вечір супроводжувався чудовими музичними привітаннями від чарівної Віталіни Волкової.

Наприкінці заходу викладач курсів української мови у Херсоні Лілія Віжічаніна закликала присутніх не зупинятися на досягнутому та прочитала дуже мелодійний вірш Н. Василеги про мову:

Мово моя рідна, українська мово,
Солов’їна пісня, неньки колискова…
Ніжна і ласкава, сонячна й чарівна,
Ти звучиш повсюди, мово моя рідна.

Ти хвилюєш серце, ти єднаєш душі,
І тобі в любові я признатись мушу.
Жайвором злітаєш до синього неба,
Піснею чаруєш, віршами сонета.
Мово моя рідна, доле полинова,
Шануй, українцю, Шевченкове слово!
Шматували люто, били батогами, -
Декому хотілось, щоб тебе не стало.

Та звучить над світом піснею дзвінкою
Мова українська про щастя і долю.
Тож плекаймо рідну, бережімо слово,
З щирістю шануймо українську мову!Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід