Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.01.2019 07:17

«Краща книга Херсонщини – 2018»: нові сторінки історії степового краю
Коли 11 січня чуєш слова подяки на свою адресу, то...

26.12.2018 12:52

Як досягти успіху в Новому році
Деякі люди вважають, що успіху в бізнесі, кар’єрі...

24.12.2018 12:01

Артефакти з античної історії: ми це побачили!
Останнє в цьому році засідання клубу любителів історії...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Захоплюючий світ нумізматики

Захоплюючий світ нумізматики

23.08.2018 08:08

Людство завжди тяжіло до колекціонування. Значки, листівки, марки, календарики або дзвіночки – збирання цих та інших предметів приносить задоволення і робить наше життя більш різноманітним.

Особливе місце серед колекційних речей займають монети. Завдяки їм була створена ціла наука під назвою «нумізматика», а саме хобі стало не тільки цікавим, але й досить прибутковим.

Практично кожен, хто збирає монети, одночасно досліджує їх історію, цікавиться походженням і долею.

Історія нумізматики сягає часів Стародавнього Риму. Уже тоді металеві гроші цікавили багатьох людей, а в епоху Відродження колекціонування стало користуватися особливим успіхом. Зокрема, італійський поет Петрарка був пристрасним нумізматом і зумів зібрати чудову колекцію римських монет, яку представив у дворі імператора Карла IV в 1355 році.

Основоположником систематичного дослідження в області нумізматики став Йосип-Ілларіус Еккель, який у XVIII столітті займався вивченням середньовічних монет.

Монети для колекціонування представляють високу цінність і зазвичай випускаються невеликим тиражем. Це може бути карбування, присвячене якимось пам’ятним датам, містам або знаменитим людям. Найчастіше їх виготовляють з дорогоцінних металів і сплавів, використовуючи в складі паладій, срібло або золото.

Потрібно розуміти, що збиральництво – це дороге хобі, оскільки цінні монети коштують чималих грошей, але в той же час і вигідне – багато нумізматів купують і збирають монети в тематичну колекцію з метою продати в майбутньому і отримати прибуток.

Звичайно, є люди, для яких нумізматика – це справжня пристрасть, а колекціонування – сенс усього життя. Кожне нове придбання для них – це щастя. Вони можуть годинами роздивлятися свій альбом, приділяючи пильну увагу кожній монеті.

У відділі наукової інформації та бібліографії відкрито виставку «Все про нумізматику: довідкові видання на допомогу колекціонеру». Запрошуємо вас поринути в дивовижний, захоплюючий світ нумізматики!

Вхід