Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
08.06.2019 11:41

Аристократка духу: епістолярна спадщина О.І. Казимирчак-Полонської в Херсоні
Рішенням від 21 лютого 2016 року Міська рада Херсона...

04.06.2019 12:48

Літо з веселкою в бібліотеці!
Сьогодні до відділу наукової інформації та бібліографії...

30.05.2019 08:56

Про що мовчить Алея Слави…
Учасники клубу «КЛІО» на сьому річницю...Галерея


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Захоплюючий світ нумізматики

Захоплюючий світ нумізматики

23.08.2018 08:08

Людство завжди тяжіло до колекціонування. Значки, листівки, марки, календарики або дзвіночки – збирання цих та інших предметів приносить задоволення і робить наше життя більш різноманітним.

Особливе місце серед колекційних речей займають монети. Завдяки їм була створена ціла наука під назвою «нумізматика», а саме хобі стало не тільки цікавим, але й досить прибутковим.

Практично кожен, хто збирає монети, одночасно досліджує їх історію, цікавиться походженням і долею.

Історія нумізматики сягає часів Стародавнього Риму. Уже тоді металеві гроші цікавили багатьох людей, а в епоху Відродження колекціонування стало користуватися особливим успіхом. Зокрема, італійський поет Петрарка був пристрасним нумізматом і зумів зібрати чудову колекцію римських монет, яку представив у дворі імператора Карла IV в 1355 році.

Основоположником систематичного дослідження в області нумізматики став Йосип-Ілларіус Еккель, який у XVIII столітті займався вивченням середньовічних монет.

Монети для колекціонування представляють високу цінність і зазвичай випускаються невеликим тиражем. Це може бути карбування, присвячене якимось пам’ятним датам, містам або знаменитим людям. Найчастіше їх виготовляють з дорогоцінних металів і сплавів, використовуючи в складі паладій, срібло або золото.

Потрібно розуміти, що збиральництво – це дороге хобі, оскільки цінні монети коштують чималих грошей, але в той же час і вигідне – багато нумізматів купують і збирають монети в тематичну колекцію з метою продати в майбутньому і отримати прибуток.

Звичайно, є люди, для яких нумізматика – це справжня пристрасть, а колекціонування – сенс усього життя. Кожне нове придбання для них – це щастя. Вони можуть годинами роздивлятися свій альбом, приділяючи пильну увагу кожній монеті.

У відділі наукової інформації та бібліографії відкрито виставку «Все про нумізматику: довідкові видання на допомогу колекціонеру». Запрошуємо вас поринути в дивовижний, захоплюючий світ нумізматики!

Вхід