Головна Новини «Барвиста мова України»: Тиждень української мови в Гончарівці

«Барвиста мова України»: Тиждень української мови в Гончарівці

13.11.2018 13:40

У календарі українців є прекрасне свято – День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. До цього свята з повагою та пошаною ставляться бібліотекарі та користувачі нашої книгозбірні. Тому в Гончарівці напередодні та в День мови проходила низка цікавих та пізнавальних заходів під спільною назвою «Барвиста мова України».

Працівники відділу абонемента провели для учнів ЗНЗ № 2 мистецьку акцію «Виткаємо рушник з українських прислів’їв». Ця акція нагадала молоді, наскільки багата українська культура та невичерпне джерело народної мудрості.

Україна і пісня – речі невіддільні, тому пізнавально-розважальний захід «Мовою пісні» для учнів ЗНЗ № 52 у відділі мистецтв відбувся на славу!

Працівники соціокультурного сектору бібліотеки в межах Тижня мови провели для молоді «День без граматичних помилок». Віталіна Волкова допомогла пригадати найпоширеніші помилки в українській мові, згадала про мовленнєвий «суржик» та шляхи його викорінення, а потім було переглянуто відео про правильне використання деяких слів у рідній мові. Для закріплення знань усі мали змогу пройти тести на вживання апострофа та м’якого знака. Наприкінці заходу було обрано двох переможців – «Найкращого знавця рідної мови» та «Найактивнішого учасника зустрічі».

У межах Тижня мови відбулася незабутня зустріч із літературознавцем Наталією Гавдидою, яка прочитала лекцію «Богдан Лепкий – відомий і невідомий», одну – для бібліотекарів нашої книгозбірні, другу – для учасників мовно-літературного клубу «Дивослово». Для багатьох присутніх особистість Богдана Лепкого як письменника, поета і художника стала справжнім відкриттям.

У День української писемності та мови бібліотека стала місцем написання диктанту національної єдності для всіх охочих. Мета цієї Всеукраїнської акції – об’єднати українців навколо диктанту. Бажання взяти участь у ній висловили бібліотекарі, учасники мовно-літературного клубу «Дивослово», а також представники національної поліції. Нашим гостям було подаровано буклети «Говоримо українською. Читаємо українське», в яких містяться корисні поради щодо спілкування українською мовою.

У цей же день усі охочі мали змогу взяти участь у майстер-класі «Говоримо українською правильно!», який провела бібліограф, викладачка курсів української мови Лілія Віжічаніна. Приємно, що інтерес до цього заходу виявила молодь. Було корисним пригадати основні правила усного і писемного спілкування, а саме: мовленнєвий етикет, вміння робити компліменти, говорити про свого друга в його присутності, не використовуючи займенники ІІІ особи; повторити правила кличного та родового відмінку ІІ відміни в українській мові; правильно називати час в українській мові тощо.

Подібний захід було проведено і для слухачів курсів української мови в суботу.

З цікавістю було сприйнято учнями ЗНЗ №2 інтерактивний урок «Мовленнєвий Netикет». Завідуюча Інтернет-сектору Оксана Золотухіна розповіла молоді, яким має бути спілкування в мережі, що означають сленгові слова, які використовуються при віртуальному спілкуванні та як замінити їх літературними висловами. Особливу зацікавленість викликали у присутніх значення смайликів, без яких сьогодні ми не уявляємо наше віртуальне спілкування. Учні зрозуміли, що мова в Інтернеті – це наше обличчя, тому важливо не нехтувати загальноприйнятими правилами спілкування.

Завершився Тиждень мови творчою зустріччю з Юрієм Строканем – поетом, бардом, який завітав до нас із Києва.

Ми дуже вдячні Українському культурному фонду, який підтримав проект «Говоримо українською. Читаємо українське». Завдяки фонду всі заходи, присвячені Дню української писемності та мови, пройшли на найвищому рівні. Цей Тиждень став надзвичайною подією в культурному житті нашого міста, яку широко висвітлювали суспільне радіо та телебачення Херсона.

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 23 24
25 26 27 282930