Головна Новини День щастя на курсах української мови

День щастя на курсах української мови

20.03.2021 14:37
День щастя на курсах української мови

Ось уже вісім років поспіль 20 березня весь світ відзначає День щастя. А для проєкту «Безкоштовні курси української мови» – це подвійне свято. Адже саме 20 березня 2013 року, коли вперше відзначався День щастя, в Гончарівці було проведено перше заняття для охочих удосконалити свої знання з української мови.

Тому сьогодні з цьогорічними слухачами курсів ми говорили про щастя та як його досягти.

Слухачі дізналися лексичне значення слова «щастя», а також обговорили поширені думки з приводу змісту цього поняття. У результаті обговорення дійшли одностайної думки: щастя – це коли в твоєму житті існує гармонія та коли ти віддаєш іншим частку своєї душі. А підтвердив цю думку слухачів Григорій Сковорода, у творі якого «Розмова п’яти подорожніх про істинне щастя» сказано: «Шукаємо щастя по країнах, століттями, а воно є завжди і всюди, як риба у воді, так ми в ньому, а воно коло нас шукає нас самих. Немає його ніде, тому що воно є всюди. Воно подібне до сонячного сяйва: відкрий тільки вхід йому в душу свою. Воно завжди штовхає в стіну твою, шукає проходу і не знаходить, а твоє серце темне й невеселе. І ти маєш пізнати себе і здобути його».

Слухачі курсів дізналися більше про «гормони щастя» та при яких умовах організм починає самостійно їх продукувати. Усім відомо, що в цьому дуже допомагає шоколад. Тому на занятті ми з задоволенням ласували шоколадними цукерками.

Ну й, звісно, ми не могли не згадати Ліну Костенко, яка вчора відзначила свій день народження. А вона, як ніхто інший, знає, що є щастям для українців. Тож на згадку усі слухачі отримали листівки з найкращими побажаннями з віршу Ліни Костенко «Пісенька з варіаціями». Завершилося наше заняття піснею «Сто відсотків щастя», яку з задоволенням усі підспівували.

Дане заняття допомогло усім ще більше зрозуміти, що все ж щастя не існує незалежно від нас, а передумови задоволення і щастя лежать у нас самих, у наших зусиллях.

Лілія Віжічаніна,
викладачка курсів української мови

08.06.2026
 
З турботою про безпеку: зустріч для херсонців старшого віку в «Школі інформаційного комфорту»
08.06.2026
 
«Читати, щоб жити»: досвід Гончарівки про бібліотерапевтичні проєкти на «VІІ ОдесаБібліоСаміті»
05.06.2026
 
Мовчазні вартові півдня: історія легендарних маяків Херсонщини
03.06.2026
 
Дозволь собі цвісти: натхненна презентація збірки Оксани Бевзюк «Бузкові та рожеві вірші»
01.06.2026
 
Тепла зустріч з Гончарівкою: поезія, літні мрії та нові відкриття
30.05.2026
 
Місце сили видатної українки Софії Яблонської: подорож до світу письменниці та мандрівниці
29.05.2026
 
150 років від дня проголошення Емського указу
26.05.2026
 
Цифрова гігієна для смартфонів: як херсонці старшого віку вчилися очищувати гаджети від «сміття»
22.05.2026
 
Досвід Гончарівки на Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста
21.05.2026
 
Вишиванка як код нації: засідання розмовного клубу

Календар подій

1 2 3 4 5 67
8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930