Державне свято – День Конституції України
Конституція України – це не лише Основний Закон, акт найвищої юридичної сили, а й втілення досягнень наукової думки держави, відображення ментальності народу, його прагнень і сподівань, встановлення та гарантування функціонування політичної, економічної, соціальної систем суспільства. Розуміння Конституції ґрунтується на тому, що, увібравши в себе зарубіжний конституційний досвід, вона набула якості як внутрішньодержавного, так і міжнародно-правового документа. А з урахуванням наявного вітчизняного досвіду Конституція – документ з найбільшою легітимністю.
Наукова дискусія довкола Конституції України, що не вщухає і сьогодні, порушила питання вибору сучасної оптимальної стратегії розвитку країни. Ще й досі, опісля більш як двох десятиліть незалежності України, проблеми та формулювання самих варіантів стратегії її розвитку й донині є найбільш дискутованими і водночас невизначеними. Ще й досі відсутні загальнометодичні та понятійні принципи у вирішенні цього питання.
Кожна нова політична сила в Україні, яка приходить до влади, одним з перших пріоритетів для себе визначає необхідність внесення змін до Конституції, її вдосконалення. Проте сьогодні не лише для політиків, а й для експертів і суспільства очевидно: найкраща Конституція та, яка виконується. Саме тому головним завданням і уроком для українського політикуму повинно стати неухильне виконання норм Конституції без намагання переписати її на догоду тимчасової влади. Тільки за таких умов сучасна українська Конституція стане Основним Законом як для громадян, так і для влади.
Відділ наукової інформації та бібліографії пропонує Вам ознайомитися з матеріалами, присвяченими Конституції України: «Конституція незалежної України: шляхи реалізації та реформування: рек. бібліогр. покажч.», «Конституції незалежної України – 20 років: (пам’ятка читачеві)», «Конституційне реформування в сучасній Україні (пам’ятка читачеві)» та Юзьков Леонід Петрович - конституціоналіст, перший Голова Конституційного Суду України.