Онлайн-лекторіум – новий формат засідань клубу «КЛІО»
Лекторіум у рамках клубу «КЛІО» не зупинить жодна пандемія. Адже онлайн-формат дозволяє спілкуватися з дослідниками історії та дізнаватися багато цікавово разом із Гончарівкою, не виходячи з дому. Наші лектори дуже комплексно і цікаво подають ту інформацію, яку не прочитаєш у жодних книгах і статтях. А це робить наші зустрічі унікальними.
Дуже дякуємо нашому гостю – Єгору Сидоровичу, історику, краєзнавцю, журналісту, за цікаву й корисну лекцію про Данила Самойловича – українського лікаря, засновника епідеміології в Російській імперії, фундатора першого в Україні наукового медичного товариства. Данило Самойлович був військовим лікарем армії в російсько-турецькій війні, понад 20 років працював головним лікарем Катеринославського намісництва. Першим довів можливість протичумного щеплення. За своє життя Данило Самойлович брав участь у ліквідації дев'яти найбільших епідемій чуми у Російській імперії (Москва, Київ, Молдавія, Кременчук, Херсон, Тамань, Одеса, Дубоссари, Крим), тричі хворів на чуму, під час «чумного» бунту в Москві мало не загинув від рук розлюченого натовпу. У Херсоні та в Кременчуці 1784 року Самойлович із успіхом використав свою систему протиепідемічних заходів, внаслідок чого кількість тих, хто одужав, досягла небувалого для тих часів рівня, що викликало широкий інтерес і захоплені відгуки у світовій медичній пресі. У Кременчуці вперше у світовій практиці він започаткував деякі епідеміологічні експерименти, якими спростував думку про можливість зараження чумою через повітря. У ході зустрічі ми зрозуміли, що українцям та херсонцям є ким пишатися, головне – знати своїх героїв.
Тішимося, що наш проєкт полюбляє молодь. Крім постійних відвідувачів зустрічей – курсантів Херсонського морського коледжу, тепер долучилися і студенти Херсонського аграрно-економічного університету. Вони беруть активну участь в обговоренні, ставлять багато запитань і з нетерпінням очікують на наступні зустрічі.
А Ви ще не з нами? Долучайтеся до нас! За анонсами зустрічей клубу «КЛІО» слідкуйте на сайті Гончарівки чи на офіційній сторінці бібліотеки у Фейсбуці.