Головна Новини Підсумки проекту «Говоримо українською. Читаємо українське»

Підсумки проекту «Говоримо українською. Читаємо українське»

21.11.2018 13:58

У червні 2018 року Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара подала заявку на участь у конкурсі проектів, який оголосив Український культурний фонд (УКФ). Користуючись нагодою, ми також взяли участь у ньому.

Наш проект «Говоримо українською. Читаємо українське» мав на меті сприяти створенню україномовного середовища в місті Херсоні та популяризації сучасної української художньої літератури. Тож його актуальність для нашого Південного регіону важко переоцінити. Таку ж думку мали експерти конкурсу: з представлених 522 культурно-мистецьких проектів було обрано близько 100, і серед них – наш проект «Говоримо українською. Читаємо українське»!
Втілення в життя проекту розпочалося на початку жовтня 2018 року і вже доходить до свого завершення. Прийшов час робити підсумки.

Що було зроблено?
Як і раніше, велику увагу було приділено навчанню всіх охочих українській мові. З 29 вересня 2018 року при бібліотеці розпочали діяльність цьогорічні курси української мови та засідання мовно-літературного клубу «Дивослово».

Засідання клубу відбувається щотижня, його відвідує до 20 осіб, а заняття з граматики – близько 30 осіб. Також щосуботи 15 осіб відвідують розмовні заняття. Крім того, удосконалення навичок спілкування українською мовою сьогодні стало пріоритетом для багатьох державних службовців. У Херсоні діяло дві спеціалізовані групи держслужбовців, які навчалися на курсах у 2015 та 2017 роках. У 2018 році 10 держслужбовців проходять навчання на курсах, організованих у бібліотеці. Усе це свідчить про те, що навчання рідної мови мешканців Херсона, а також прищеплення їм любові до української культури має важливе значення і вимагає подальшої реалізації.

Якість занять значно покращилася завдяки тому, що при підтримці Українського культурного фонду було закуплено 1269 книжок з української мови, методики її викладання, сучасної української художньої літератури (серії «Сучасна проза України», «Епоха», «Українська поетична антологія» «Дебют»). Тепер у фонді бібліотеки широко представлена книжкова продукція видавництв: «Самміт-книга», «Зелений пес», «Клуб сімейного дозвілля», «Університетська книга», «Фабула», «Основа», «Книголав», «Теза», «Видавництво Старого лева», «Абабабагаламага», «Фоліо», «Апріорі», «Дуліби».

Під час реалізації проекту «Говоримо українською. Читаємо українське» було проведено низку творчих зустрічей з письменниками та поетами.

Усі заходи широко анонсувалися на радіо, ТБ, у соціальних мережах. До творчих зустрічей з письменниками готувалися афіші.

27 жовтня 2018 р. відбулися дві зустрічі з гостями з Вінниці – письменницею Наталкою Доляк та поетом Сергієм Татчиним.

31 жовтня 2018 р. на засіданні клубу «Дивослово» відбулася cкайп-зустріч з відомою українською письменницею з Тернополя Ніною Фіалко.

3 листопада в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулася зустріч із поеткою Альоною Мовчан та учасником херсонського рок-гурту «Скіфи» Віктором Ревенком. Свою програму гості назвали «Муза по-українськи».

7 листопада відбулася цікава зустріч з Наталією Гавдидою – літературознавцем, кандидатом філологічних наук, доцентом Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких. У бібліотеці пані Наталія прочитала дві лекції «Богдан Лепкий – знаний і незнаний письменник, художник, громадянин». Одну – для бібліотекарів, другу – для учасників мовно-літературного клубу «Дивослово».

10 листопада відбулася творча зустріч із Юрієм Строканем – поетом і бардом із Києва, на якій він не тільки читав свої вірші, але й виконував авторські пісні під гітару.

Низку заходів було проведено в межах Тижня української мови «Барвиста мова України».

Так, працівники відділу абонемента провели мистецьку акцію «Виткаємо рушник з українських прислів’їв». Ця акція нагадала молоді, наскільки багата українська культура та невичерпне джерело народної мудрості.

Україна і пісня – речі невіддільні, тому пізнавально-розважальний захід «Мовою пісні»  у відділі мистецтв відбувся на славу!

Працівники соціокультурного сектору бібліотеки в межах Тижня мови провели «День без граматичних помилок».

У День української писемності та мови наша бібліотека стала місцем написання Всеукраїнського диктанту національної єдності для всіх охочих. У заході взяли участь бібліотекарі, учасники мовно-літературного клубу «Дивослово», а також представники Національної поліції. Нашим гостям було подаровано буклети «Говоримо українською. Читаємо українське», в яких містяться корисні поради щодо спілкування українською мовою.

У цей же день усі охочі мали змогу взяти участь у майстер-класі «Говоримо українською правильно!».

З цікавістю було сприйнято молоддю інтерактивний урок «Мовленнєвий Netикет».

Для колег-бібліотекарів області в межах реалізації даного проекту було проведено скайп-зустріч з теми «Пишемо для людей, а не для роботів».

Для залучення широкого кола херсонців до всіх заходів проекту була підготовлена рекламна продукція: буклети, листівки, наліпки, афіші.
Ми щиро вдячні Українському культурному фонду за грантову підтримку проекту «Говоримо українською. Читаємо українське». Але на цьому історія «українізації» нашого міста не завершена. Ми й надалі будемо вчити людей на курсах української мови, створювати україномовне середовище в нашому місті, пропагувати українську книгу!

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 2324
252627282930