Проєкту «Безкоштовні курси української мови в Херсоні» - 10 років
20 березня 2013 року, коли весь світ уперше відзначав День щастя, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара гостинно відкрила двері для відвідувачів, охочих спілкуватися українською мовою в клубі "Дивослово". Заняття зголосилася проводити Лілія Віжічаніна, яка є незмінним керівником клубу «Дивослово» та викладачкою проєкту «Безкоштовні курси української мови». На перше заняття прийшло 5 осіб.
За ці роки було так багато всього хорошого: постійно збільшувалася кількість відвідувачів нашого клубу, який пізніше приєднався до проєкту "Безкоштовні курси української мови". Ми проводили заняття в чудовій затишній атмосфері ХОУНБ імені Олеся Гончара, де завжди панувала велика любов та повага до книги; ми знайшли чудових партнерів, які допомагають нам якомога якісніше проводити заняття.
І на сьогодні ми маємо багато активних учасників клубу "Дивослово", а ще – більше випускників курсів української мови: близько 200 осіб отримали сертифікати про поглиблене вивчення української мови. Було проведено сотні зустрічей з відомими українськими прозаїками, поетами, талановитими співаками, художниками, кінорежисерами, журналістами. Кожна з таких зустрічей залишила глибокий слід у пам'яті присутніх. Приємно констатувати те, що хоча життя з кожним роком стає все важчим, кількість літературно-мистецьких заходів у межах діяльності клубу та курсів стає все більшою, і такі зустрічі не припинилися і в умовах війни.
Безперечно, найбільша цінність для нас - це наші користувачі – як ті, хто приходить на зустрічі особисто, так і ті, хто відвідує сьогодні зустрічі онлайн. Усі вони відзначаються цілеспрямованістю, старанністю, любов’ю та повагою до всього українського, активною життєвою позицією.
Ми дуже цінуємо підтримку Всеукраїнської команди «Безкоштовні курси української мови» та координаторки проєкту Анастасії Розлуцької. Окрема подяка Олександру Базилєву, що у свій час доклав багато зусиль для реалізації даного проєкту. Спасибі Тетяні Шрьотер за технічну підтримку нашої діяльності.
Дорогі друзі! Гончарівка завжди реагує на ваші потреби. Ми впевнені, що після закінчення війни зможемо радо приймати наших відвідувачів, створюючи сприятливі умови для самоосвіти, україномовного середовища, вивчення історії рідного краю та багато чого іншого, щоб херсонці добре знали й пишалися своєю культурою, мовою, історією.