Головна Новини «І я там була…»: звіт про поїздку на семінар в Одесу

«І я там була…»: звіт про поїздку на семінар в Одесу

24.10.2011 11:42

20-21 жовтня в Одеській національній науковій бібліотеці ім. Горького відбувся Всеукраїнський семінар «Бібліографічна діяльність бібліотек у новому інформаційному просторі». У ньому приймали участь більше 60 бібліографів найкрупніших публічних бібліотек України. Чому зібрались саме в Одесі? Може тому, що Одеса – найкрасивіше, найтепліше і найдушевніше місто Півдня України? Зовсім ні. Справа в тому, що Одеса давно є одним з діяльних центрів бібліографічної думки. Ще в 1911 році при Новоросійському університеті було створено Бібліографічне товариство, яке регулярно видавало свої «Відомості», матеріали якого і по цей день не втратили свого значення для спеціалістів. А в 20-ті роки, коли значення бібліографії було визнано владою, бібліографічна робота в Одесі значно активізувалась.
У 1924 році був утворений Бібліографічний семінар – перша на Україні бібліотечна науково-дослідна організація. Семінар став серцем роботи Центральної наукової бібліотеки. Засідання носили публічний характер: його відвідували не лише  бібліотечні працівники, але й вчені.  Завдання Семінару полягало в об’єднанні теоретичних завдань бібліотекознавства і бібліографії з практичними завданнями бібліотеки як наукової  організації. З 1925 року, поряд з Семінаром, в Одесі діяло також Бібліографічне  товариство. У 1927 році Семінар був перейменований в Науково-дослідницьку комісію, яка проіснувала до 1930 року. Можна з впевненістю сказати, що внесок Одеси у розвиток вітчизняної бібліографії безспірний. І Всеукраїнський семінар 2011 року – це  продовження славної бібліографічної традиції одеситів.
Учасники семінару заслухали виступи своїх колег – ведучих спеціалістів-бібліографів з Києва, Рівного, Миколаїва, Полтави, Одеси, Луганська; переймали передовой досвід, ділились своїми проблемами. Особливий інтерес у слухачів викликала презентація ІПС «Артефакт», підготовлена відділом «Одессіка» ОННБ ім. Горького.
Більшість виступів були присвячені питанням впливу нових інформаційних технологій і Інтернету на довідково-інформаційне обслуговування читачів; новим підходам до створення биіліографічних покажчиків.
Дуже живо пройшов майстер-клас головного бібліографа  науково-бібліографічного відділу ОННБ ім. Горького Рикун І. Е. «Культура видання  бібіліографічних покажчиків: робота над помилками». Аналізувалися покажчики, прислані на Регіональний конкурс на краще бібліографічне і методичне видання. Скажу чесно – деяким було боляче… Тільки не нам, тому що Херсонська обласна наукова бібліотека (як, до речі, і в 2009 році) стала переможцем цього конкурсу за біобібліографічний  покажчик «Сергій Сільванський від Херсону до Москви» (укл. Лянсберг О. В. і Черніков В. А.). Як приємно, коли високу оцінку твоїй роботі дають провідні фахівці саме в галузі бібліографії…
Запам’ятається виступ одного з меценатів ОННБ ім. Горького – голови Князівського Дому Горчакових – Андрія Горчакова. Він являється дійсним членом Міжнародної культурологічної асоціації, членом-кореспондентом Міжнародної Академії геральдики. Продовжуючи сімейні традиції, князь Андрій активно займається меценатством. Ним проведені багаточисельні меценатські акції, завдяки яким багато бібліотек, наукові і громадські організації України і Росії отримали в подарунок нову комп’ютерну техніку, більше тисячі книг історичної і культурної тематики.
Так непомітно пролетіли два дні. А по закінченню роботи семінару радушні господарі порадували нас концертом і чудовою екскурсією по Старій, але вічно Молодій Одесі.

 

 

Ольга Лянсберг

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 23 24
252627282930