О мово рідна! Слово рідне!: виставка-перегляд до Дня української писемності та мови
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. У мові – уся доля народу. Без неї немає минулого, немає сучасного, немає майбутнього. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління. Досвід людства переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.
9 листопада 1997 року було засновано День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.
У цей день нагороджують кращих українських літераторів і видавництва, які випускають літературу українською мовою, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. А з 2000 року проводиться радіодиктант національної єдності. Щороку всі бажаючі можуть продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.
Відділ наукової інформації та бібліографії до Дня української писемності та мови підготував книжкову виставку-перегляд, яка стане у нагоді всім, хто хоче вдосконалити свої знання з рідної мови.
А ще хочемо нагадати, що у відділі протягом багатьох років працюють курси з української мови та клуб «Дивослово».
Мета діяльності клубу – підвищення загального рівня володіння державною мовою громадянами України через:
– пропаганду української мови, літератури та культури;
– популяризацію творів української літературної класики та сучасної літератури;
– встановлення контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру.
Заняття проходять у формі невимушеної бесіди за визначеною тематикою. У межах діяльності клубу проводяться тематичні виставки, зустрічі з цікавими особистостями (мовознавцями, письменниками).
Тож запрошуємо всіх бажаючих до книгозбірні!