Головна Новини "Мальована історія незалежності України" без білих плям від братів Капранових

"Мальована історія незалежності України" без білих плям від братів Капранових

09.11.2013 11:21
Щорічно в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови. І це не випадково: згідно з православним календарем, цього дня вшановується пам'ять преподобного Нестора Літописця.
Цього дня прийнято відзначати кращих популяризаторів українського слова та видавництва, що випускають літературу українською мовою. А коли відомі та улюблені народом письменники спеціально приїжджають до Херсона, щоб зустрітися зі своїм читачем і презентувати нову книжку - ця подія стає справжнім святом духу!

9 листопада до Херсонської обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара завітали брати Капранови. На жаль, про їхні плани відвідати нашу бібліотеку ми дізналися в останній момент, тому читачів на зустрічі було не так багато, як хотілося б. Але ті, хто прийшли - читачі і співробітники бібліотеки, члени клубів "КЛІО" і "Дивослово" - були в захваті від зустрічі з письменниками! Такі розумні, відкриті, прості в спілкуванні і... такі схожі один на одного! Брати Капранови представили на суд читача свою книгу "Мальована історія незалежності України" видавництва «Зелений пес».
Ця книга - для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли справжніми українцями, знаючими і гордими за свою історію.
Характерними особливостями видання є незвичайна структура, велика кількість ілюстрацій, коміксів; наявність карти на кожному розвороті, яка дає можливість досліджувати долю українських земель в різні історичні часи.
Як народився задум цієї книги і в чому її місія?

«Підійшов до нас якось син, який готувався до ЗНО з історії, і спитав: «Батьки, як усе це запам'ятати?» І ми не знайшлися з відповіддю. Бо що таке українська історія? Список князів, потім список гетьманів, потім список письменників, а між ними чорні діри у сотні років, а між ними білі плями на цілі регіони... І читати усе це, на думку класика, неможливо без брому.
Тут ми зрозуміли, що історики за сотні років не створили простого і зрозумілого викладу вітчизняної історії. Можливо тому, що це - справа зовсім не істориків, а письменників. Не дарма, перший підручник з історії України написав Пантелеймон Куліш.
Два роки працювали над джерелами, створюючи текст, вигадуючи мальовані сюжети, будуючи пантеон героїв. Треба сказати, що кінцевий результат несподівано виявився значно простішим і яскравішим за первинний задум. Бо хотілося просто сплести у одну тканину відомі факти, але потім з'ясувалося, що вони не в'яжуться, а потім знайшли втрачені нитки, заховані у чорних дірах, навели різкість на білі плями...
Проте не шукайте у книзі історичних відкриттів чи екстравагантних модних теорій. Весь виклад базується на фактах, на які спирається історична наука і які підтверджені першоджерелами. Просто виявилося, що з них можна скласти безперервну, послідовну, зрозумілу історію, яку цілком можна читати без брому, і яка пов'язує в одне ціле і Крим, і Закарпаття, і Галичину, Слобожанщину, Таврію, Волинь, Донбас. А ще з'ясувалося (теж цілком несподівано для нас), що українська незалежність не переривалася з часів Великої Скіфії, і що навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберігали власну державу у формах автономії, повстанської республіки, війська-держави тощо. А отже наша державність має давню і безперервну традицію, і зовсім не «впала з неба». Її зберегли прадіди й діди, а значить треба берегти і нам. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу!» - от епіграф і водночас післяслово для нашої історії.
Це книжка для дорослих, щоб вони читали її дітям і для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих».
Тепер у фондах нашої бібліотеки є екземпляр "Мальованої історії незалежності України".
Ця книга чекає тебе, читачу!
Наша подяка:
братам Капрановим, які знайшли час для зустрічі з читачами нашої бібліотеки;
читачам, які прийшли на цю зустріч;
Базилєву Олександру - найневгамовнішому члену Клубу любителів історії, завдяки йому відбулася дана зустріч.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031