Наш технический отдел взялся обновлять сайт. Обещают к концу лета чудеса. А пока не все работает...
Просим прощения за неудобства

Підсумки діяльності клубу "КЛІО"

Підсумки діяльності клубу "КЛІО" за рік

Варто відзначити, що діяльність нашого клубу стала можливою великою мірою завдяки ресурсам бібліотеки – наявній джерельній базі, яка якраз і допомагає знаходити об'єктивні відповіді на хвилюючі запитання; матеріально-технічному оснащенню, яке дозволяє проводити різні форми роботи: перегляд фільмів, відеопрезентації, віртуальні майстер-класи тощо.
У своїй діяльності ми використовуємо різні форми роботи, найпоширеніші з яких – бесіди та дискусії, а також перегляд відеосюжетів, фільмів із подальшим їх обговоренням, історичні вечори з вікторинами, конкурсами, караоке і навіть танцями.
За ініціативи учасників Клубу вже традиційними стали ретро-вечірки – вечори відпочинку у стилі 60-х, 80-х, 90-х років ХХ століття, на яких ми за допомогою аналізу періодичної преси відповідного історичного періоду, перегляду фільмів, мультфільмів, телепрограм того чи іншого часу згадуємо чи знайомимося, яким було дозвілля людей у різні періоди, проводимо вікторини на знання епох, співаємо пісні того часу, танцюємо під популярні хіти.
Ще одна традиція клубу – наприкінці лютого проводити народознавче свято – українські вечорниці, що дають можливість познайомитися, як українська молодь раніше проводила своє дозвілля, які страви традиційно були присутні на столі під час саме святкових вечорниць, які ігри проводила молодь.
Цікавою і корисною для учасників клубу є така форма зустрічей, як фітобар «Калинки-малинки», яка допомагає більше дізнатися про рослини-народні символи України, чому і за що їх так шанують, познайомитися з легендами, пов'язаними з ними, а також з їх цілющими властивостями, і покуштувати страви з них.
Традиційною для засідань нашого Клубу є тема «Походження  свят у світлі історичних джерел». Ряд засідань клубу було присвячено питанню походження Нового року, Різдва, Великодня, Трійці, Дня Святого Валентина із залученням великої кількості літератури та її детального дослідження і подальшого обговорення.
Дуже приємно зазначити, що невід'ємною складовою діяльності клубу є популяризація книжкових видань у галузі історії та сучасної української літератури. Великою мірою це стало можливим за ініціативи та підтримки найактивнішого учасника клубу Олександра Базилєва.  
Починаючи з вересня 2013 року у рамках діяльності клубів відбулася низка презентацій книг та зустрічей з цікавими особистостями, які творять сучасну українську літературу та неупереджено висвітлюють сторінки вітчизняної історії. На згадку про такі зустрічі залишаються не лише приємні враження від спілкування та презентованих видань, а й самі видання, люб’язно подаровані нашій бібліотеці від авторів книг, їх представників чи видавництв.
Ось деякі з них: Коваленко О. А. Таємниця тризуба: науково-популярне видання / О. А. Коваленко; вступ. сл. П. О. Масляк. – Львів, 2011. – 286 с.
Представник автора розповіла про унікальність праці Олександра Коваленка "Таємниця тризуба" – це розкриття змісту княжої символіки Київської Русі. Усі відомі на сьогоднішній день герби княжої династії Київської Русі та їх спадкоємців представлені в цій праці. Подана еволюція цих символів, детально описані методи їх розшифрування. Надто неочікувані висновки, описані в цій книжці, дозволяють по-іншому побачити подробиці історичних процесів у становленні Київської Русі, пильніше придивитися до подій тисячолітньої давнини і, переосмисливши їх, по-іншому розуміти, сприймати події сьогодення та впливати на них.
У жовтні 2013 року на базі Херсонського державного університету відбулася зустріч, яка дала можливість студентам, а також окремим учасникам клубу «Кліо» познайомитися і особисто поспілкуватися з живою легендою України – Левком Лук'яненком – українським державним, політичним та громадським діячем, Героєм України, дисидентом радянських часів,  першим главою Української Гельсінської групи, письменником. Левко Лук'яненко презентував низку своїх книг, більшість з яких подарував бібліотеці. Серед них: «Сповідь у камері смертника», «З часів неволі», «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні: укр. ветеранам та жертвам Другої світової війни присвячено», зібрка статей «Тут мій дух».
У листопаді 2013 року до Херсонської обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара завітали брати Капранови. Такі розумні, відкриті, прості в спілкуванні – вони представили на суд читача свою книгу: Капранов В. Мальована історія Незалежності України / Брати Капранови; післямова І. Дідковського; худож. Юрко Журавель [та ін.]. – К., 2013. – 79 с. Ця книга – для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли справжніми українцями, знаючими свою історію і гордими за нею. Характерними особливостями видання є незвичайна структура, велика кількість ілюстрацій, коміксів; наявність карти на кожному розвороті, яка дає можливість досліджувати долю українських земель в різні історичні часи.
З історією Великого Степу краєзнавці-любителі, поціновувачі дослідницької праці кращих краєзнавців Херсонщини О. Паталаха та С. Дяченка мали можливість познайомитися на презентації нової книги: «Новоросія» (Історія Північного Причорномор'я в особах; т. 2).  Автори вдало відібрали сімнадцять біографій і кожну з них перетворили на закінчений, цікавий нарис.
Читачеві запропоновані нариси про життя і діяльність засновників Херсона, відомих державних і військових діячів, духовних осіб, митців і просто цікавих людей свого часу, кожен з яких залишив свій яскравий слід в історії Херсона й Новоросійського краю. Серед біографій поважних особистостей не загубилися і сторінки народного життя, розвідки про діяльність переселенців Півдня Російської імперії, людей, які населяли й боронили свою землю, будували перші кораблі Чорноморського флоту, відстоювали духовні цінності, переживали неймовірні труднощі доби російсько-турецьких війн, облог, наступів та смертоносних пошестей моровиці. Редакція видавництва «Наддніпряночка» подарувала книгу клубу любителів історії і дуже скоро ми плануємо обговорювати її на наших зустрічах.
Унікальною для учасників «Кліо» стала зустріч з Ольгою Василівною Лянсберг, завідуючою відділу наукової інформації та бібліографії, яка познайомила нас з життям і творчістю мало відомої особистості  – Володимира Вінкерта – херсонського поета срібного століття та представила біографічний нарис і бібліографічний покажчик «Изменчивая муза Владимира Винкерта» –реконструкцію творчої біографії поета.
Визначною і довгоочікуваною подією у житті міста стало видання книги надзвичайно цікавої людини – Віктора Хмеля (Олександра Захарова) «Херсонские истории, предания и были», яка вже оцінена багатьма учасниками клубу і встигла за короткий час стати настільною книгою наших засідань. 
Яскравою і неповторною сторінкою життя нашого клубу є виїзні засідання. Надовго запам’яталися учасникам клубу екскурсії до козацьких плавнів – свого роду Берендеєва царства, дива природи, що до того ж мають досить славну історію, пов’язану з козацькими часами. Сподіваємося, традицією нашого клубу стануть спільні відвідування краєзнавчого музею, ботанічного саду, що допомагають нам ближче доторкнутися до історії нашого краю, виховувати шанобливе ставлення до нашої місцевої історії. 
Розбиратися з питаннями краєзнавчої тематики нам іноді  допомагають фахівці, серед яких – археологи, працівники краєзнавчого музею, автори праць з історії краю, яким ми запрошуємо на наші засідання.
У нашому клубі часто доводиться дискутувати, обґрунтовувати свою думку, а це теж мистецтво, якому треба вчитися. Тому у березні 2013 року було створено клуб «Дивослово», мета якого – удосконалити навички спілкування українською мовою. У близькому майбутньому велику увагу на засіданнях клубу «Дивослово» планується приділити саме діловому спілкуванню: вмінню правильно вести бесіди, дискутувати, аргументувати свої думки тощо.
Сподобалися нашим учасникам інтегровані засідання клубів «КЛІО» та «Дивослово», під час яких були розглянуті такі теми «Гостинність: традиції, сучасність, етикет», «Міміка і жести в українців на в інших народів: що треба знати». Такі засідання з виконанням практичних завдань допомагають отримати вичерпні відповіді на питання, які розглядаються.
Діяльність нашого клубу  виствітлюється на сайті «Віртуальний бібліограф», де створена окрема сторінка – «Клуб любителів історії». Для віртуального спілкування  у соціальній мережі «Фейсбук» створена група «Клуб любителів історії».
За останній рік діяльність нашого клубу популяризувалася на місцевому телебаченні – на ТРК «Скіфія» про життя бібліотеки, у тому числі і про клуб «Кліо» розповідалося у програмі «Вечірня студія», на радіо кількаразово звучала 30-хвилинна програма, присвячена нашій діяльності. У прямому ефірі телеканалу «ВТВ» одна з програм «Ранок з ВТВ+» була присвячена історії та нашому клубу.

Календарь событий

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031