Главная Новости Родной язык! Слово родное!: выставка-просмотр ко Дню украинской письменности и языка

О мово рідна! Слово рідне!: виставка-перегляд до Дня української писемності та мови

09.11.2020 11:08

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. У мові – уся доля народу. Без неї немає минулого, немає сучасного, немає майбутнього. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління. Досвід людства переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

9 листопада 1997 року було засновано День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

У цей день нагороджують кращих українських літераторів і видавництва, які випускають літературу українською мовою, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. А з 2000 року проводиться радіодиктант національної єдності. Щороку всі бажаючі можуть продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.

Відділ наукової інформації та бібліографії до Дня української писемності та мови підготував книжкову виставку-перегляд, яка стане у нагоді всім, хто хоче вдосконалити свої знання з рідної мови.

А ще хочемо нагадати, що у відділі протягом багатьох років працюють курси з української мови та клуб «Дивослово».

Мета діяльності клубу – підвищення загального рівня володіння державною мовою громадянами України через:
– пропаганду української мови, літератури та культури;
– популяризацію творів української літературної класики та сучасної літератури;
– встановлення контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру.
Заняття проходять у формі невимушеної бесіди за визначеною тематикою. У межах діяльності клубу проводяться тематичні виставки, зустрічі з цікавими особистостями (мовознавцями, письменниками). 

Тож запрошуємо всіх бажаючих до книгозбірні!

Календарь событий

    123
4 5 678910
11121314 15 16 17
1819 20 212223 24
2526 27 28293031