Головна Новини Рятувальна операція щодо визволення херсонського єнота з пропагандистського полону триває: інтелектуальна гра «Нота Єнота: фейки про історію і не тільки»

Рятувальна операція щодо визволення херсонського єнота з пропагандистського полону триває: інтелектуальна гра «Нота Єнота: фейки про історію і не тільки»

24.05.2024 07:32

Бібліотекарі Гончарівки продовжують дбати про інформаційний імунітет херсонців, зокрема молоді. 23 травня Лілія Віжічаніна, співзасновниця бібліотечного проєкту «Школа інформаційного комфорту», провела для курсантів Морського фахового коледжу Херсонської державної морської академії антифейкову інтелектуальну гру «Нота Єнота: фейки про історію і не тільки».

Учасники гри уважно слухали непрості, але дуже цікаві запитання гри і намагалися знайти на них відповіді, а подекуди не могли стриматися від здивування, наскільки хитро використовує росія фейки про історію України на свою користь. Був і факт, який здивував учасників найбільше. Це реальна історія про те, як у Калузі в жовтні 2023 року білоруський художник-акціоніст Владислав Бохан вчинив незвичайну акцію. Він надіслав вчителям завдання від нібито регіонального відділення путінської партії «Єдина росія» – привітати російського диктатора путіна із днем народження. Разом із завданням надіслав педагогам фото нібито молодого Путіна – і вчителі зробили все відповідно до настанов. Тільки замість портрету путіна Бохан надіслав їм портрет Степана Бандери…

Участь у грі «Нота Єнота» дозволила учасникам заходу не тільки перевірити свої знання з історії, але й дізнатися багато нового, а також нагадала, наскільки важливо знати історію, аби не потрапляти на гачок російської пропаганди.

Щиро дякуємо за цікаву й корисну гру розробникам Альоні Романюк, фактчекерці, головній редакторці проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачці НН Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, ведучій телепроєкту «Анатомія брехні»; Євгенії Вірлич, фактчекерці, журналістці, головній редакторці «Кавун.City», магістерці спеціальності «Історі я та археологія», а також Марії Кісіль, проєктній менеджерці, історикині, волонтерці.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
151617 18 19 20 21
22232425262728
293031