У кожного є своя "співуча пір’їнка"
Є на світі дивовижний птах – Стрепет. Він співає... крилом. Має він у своєму крилі особливу співучу пір’їнку. Летить Стрепет, і коли захочеться йому співати, то розправляє крила так, що співуча пір’їнка висувається і налаштована на спів. Лунає тонкий свист. Схожий він і на звучання найтоншої струни, коли по ній водити смичком, і на пісню вітру в тонкій стеблині очерету.
Та ось трапилось лихо. Загубив Стрепет співучу пір’їнку. Випала вона й упала на землю. Захотілось Стрепетові поспівати, а співучої пір’їнки немає.
Маленький Сергійко знайшов на землі співучу пір’їнку Стрепета, підняв її, побіг – і пір’їнка заспівала.
Почув Стрепет спів своєї пір’їнки, прилетів до хлопчика й просить:
– Хлопчику, віддай мою співучу пір’їнку. Я не можу жити без пісні.
Повернув Сергійко Стрепетові співучу пір’їнку.
Багато років прожив на світі чоловік, що виріс з маленького Сергійка. Часто він згадував Стрепета, думав: «У кожної людини є своя співуча пір’їнка. Нещасливий той, у кого такої пір’їнки немає». Про це у своєму оповіданні «Співуча пір'їнка» розповідає Василь Сухомлинський.
Про таку «співучу пір'їнку» мова йшла на занятті «Вивчай українську з Кіміко». Діти слухали оповідання Василя Сухомлинського та активно його обговорювали: як би вони вчинили на місці Сергійка, яка в кожного з них є «співуча пір'їнка» та як її не загубити, а ще – як ставитися до «співучих пір'їнок» інших людей.
Особливо сприяла активізації учнів гра «Десять моїх «Я»: учасники заходу малювали сонечко, що уособлювало їх, а на кожному промінчику – свої позитивні риси характеру, що допоможуть їм досягти успіху в житті.
Сподобалися дітям і мовні ігри «Заміни речення одним словом», «Упізнай звук» та інші.
Такі завдання, обговорення вчать учасників проєкту «Вивчай українську з Кіміко» розвивати мовлення, мислення, пам'ять, увагу; збагачувати словниковий запас; виховувати прагнення розвивати свої здібності, бажання досягати успіху, бути культурними, вихованими, милосердними і добрими людьми.
За всім навчальним процесом уважно спостерігала Кіміко. Вона не зморювалася дарувати всім свою усмішку, поцілунки та безліч позитивних емоцій.
А Ви ще не з нами? Чекаємо вас у наступну середу о 15:00.
Лілія Віжічаніна,
викладачка проєкту «Вивчай українську з Кіміко»
фото Алли Тягай