Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності

Пакунок малюка: що входить до бейбі-боксу

Пакунок малюка: що входить до бейбі-боксу

В Україні з 1 вересня стартував пілотний проект з надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка".
На доручення Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, та на виконання постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з надання при на­родженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок ма­люка», Міністерство соціальної політики України прийняло наказ № 1025 від 17.07.2018 «Деякі питання надання одноразової нату­ральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини».
Наказом визначено деталізований перелік дитячих товарів загаль­ною вартістю до п'яти тисяч гривень для комплектування одноразо­вої натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.
Міністерство соціальної політики в стислі терміни провело комп­лексну роботу щодо підготовки та впровадження соціального про­екту «пакунок малюка», який, у першу чергу, покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими, і, разом з тим, високоякісними речами.
Український Уряд переконаний, що дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, незважаючи на рівень матеріального забезпечення батьків.
Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питан­нях найкращого догляду за дитиною.
Пакунок малюка є безповоротною адресною соціальною допомо­гою, та видаватиметься по одному на кожну дитину. А отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новона­родженої дитини.

Отже, вже з першого вересня 2018 року українські сім'ї при народженні дитини отримують набір з двадцяти п'яти необхід­них речей для новонароджених діток:
Підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5 кг, та не мен­ше 94 штук в упаковці.
Серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, РН-нейтральні, без запаху, та не менше 56 штук в упаковці.
Пелюшка ситцева, 80x95 см (допускається зміна розмірів +/-10%).
Пелюшка фланелева, 90x110 см (допускається зміна розмірів +/-10%).
Пелюшка муслінова, 70x70 см (допускається зміна розмірів +/-10%).
Пелюшка багаторазова вологостійка, 60х80 см (допускається зміна розмірів +/-10%).
Шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 0-3 місяці.  
Шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 3-6 місяців.
Боді з коротким рукавом: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см.
Боді з довгим рукавом, трикотаж, стовідсоткова бавовна: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см.
Штани-повзунки з закритими носочками, стовідсоткова бавовна: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см.
Чоловічки з довгим рукавом та штанцями: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см.
Шкарпетки, частка бавовни у виробі не менше 90%, розмір 0-3 місяці.
Термометр для води.
Термометр для тіла електронний, з гумовим наконечником.
Ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками (безпечні), виготовлені з нержавіючої медичної сталі.
Прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці.
Ковдра тепла/демісезонна, наповнювач – стовідсоткова бавовна, зовнішня тканина – також стовідсоткова бавовна, розмір 90x120 см (допускається зміна розмірів +/-10%).
Плед-ковдра, 100% трикотаж, бавовна, розмір 60x80 см (допус­кається зміна розмірів +/-10%).
Матрац, склад за міжнародними нормами, розмір 42x70. Розмір матрацу (периметр) має збігатися з розміром (периметром) дна ко­робки-колиски.
Рушник махровий для купання з кутком, розмір 100х100 см (допускається зміна розмірів +/-10%), вироблений з натурального матеріалу.
Іграшка-брязкальце розвиваюча, виготовлена з пластику з сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок, без дрібних деталей.
Крем з вмістом ланоліну 100%.
Рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, універсальне, від 0 років, без парабенів, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл.

Весь комплект має бути упакований в коробку-колиску з міцного картону, розмір 43x70x27 см. Коробка виготовляється з міцного гофрокартону з кашировкою та повнокольоровим друком на дно та кришку коробки, а для зміцнення конструкції в дно та бокові стінки мають бути додані окремі вставки.
Пакунок надаватиметься кожній родині при виписці з пологового будинку. Він підтримає матеріально та інформаційно, і стане вагомою допомогою в першу чергу тим родинам, які через складне матеріальне становище позбавлені можливості придбати новона­родженій дитині якісні предмети догляду та одягу.
5 грудня 2018 року Міністерство соціальної політики зареєструвало наказ № 1829 «Про внесення змін до Переліку дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини», відповідно до якого оновлено перелік дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги при народженні дитини. До оновленого «пакунку малюка» додається ще 2 дитячі сорочечки, бавовняна підковдра, 4 розвиваючі іграшки та м’яка книга. 

«Пакунок малюка» не надається в разі: 
• відмови від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні) усіх форм власності (далі – пологовий будинок); 
• відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань; 
• смерті новонародженої дитини в пологовому будинку.  

Якщо в матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною, допомога «пакунок малюка» надається батьку або родичам такої дитини, або патронатному вихователю, які доглядатимуть за нею. 
Якщо батьки, родичі відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), допомога «пакунок малюка» надається патронатному вихователю, який здійснюватиме догляд за новонародженою дитиною.

1. «Пакунок малюка» для новонароджених уже з першого вересня // Людина і праця. – 2018. – № 9-10. – С. 8-10.
2. Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка : затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 р. № 512 // Офіційний вісник України. – 2018. – № 54. – С. 33-40.
3. Про внесення змін до Переліку дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини : наказ Міністерства соціальної політики України від 05.12.2018  № 1829 // Офіційний вісник України. – 2018. – № 94. – С. 106-108.

 

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031