2016 рік

2016

1 січня – Україна та ЄС офіційно розпочали вільну торгівлю. Хоча українські товари могли експортуватися в Євросоюз без сплати мит ще з квітня 2014 року, ця лібералізація була тимчасовою і односторонньою – в межах дії автономних преференцій ЄС. Угода про асоціацію чітко вказує, що далі режим торгівлі може змінюватися лише в бік лібералізації. Подальше спрощення умов торгівлі України і ЄС відбуватиметься протягом наступних десяти років.

січень – в Києві знайдено невідомі тексти Казимира Малевича 1920-30-х років. Зокрема, серед знайдених текстів є протоколи виступів Малевича щодо планів розробки дослідницького експериментального кабінету ІЗО в Київському художньому інституті, а також міркування щодо проблем освіти художників, створення нової академії мистецтв тощо.

14 січня – вступила в силу нова Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про повітряні перевезення. Угода передбачає встановлення так званого «режиму відкритого неба», сутність якого полягає у зменшенні втручання уряду в процес прийняття авіаперевізниками рішень щодо вартості послуг, визначення маршрутів та обсягу повітряних перевезень. Це дозволить авіаперевізникам  надавати більш доступні, зручні та ефективні послуги в сфері авіаційних перевезень.

10 лютого – в Україні запрацювала Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

лютий – українська гімнастка Ганна Різатдінова виборола «золото» у багатоборстві на міжнародному турнірі з художньої гімнастики у США Miss Valentine – 2016, показавши результат 71.900.

21 лютого – фінал національного відбору на пісенний конкурс Євробачення 2016, який провела Національна суспільна телерадіокомпанія України спільно з українським телеканалом «СТБ». За результатами голосування Україну представить співачка Джамала з піснею «1944».

14 квітня – на посаду Прем'єр-міністра України обрано Голову Верховної Ради Володимира Гройсмана. Відповідну постанову підтримали 257 депутатів із фракцій Блоку Петра Порошенка, Народного фронту, групи «Відродження» та групи «Воля народу».

26 квітня – 30-та річниця трагедії на Чорнобильській атомній станції.

15 травня – українська співачка Джамала з власною піснею «1944» здобула перемогу на 61-му пісенному конкурсі «Євробачення 2016», що відбувся у Стокгольмі.

19 травня – Верховна Рада України прийняла три постанови про перейменування комуністичних назв населених пунктів згідно з ухваленим 9 квітня 2015 року пакетом декомунізаційних законів. Нові назви отримали майже 300 сіл та селищ, 9 районів і 7 міст:  Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Артемове, Ульяновка, Комсомольськ, Кузнецовськ та Цюрупинськ. Всього в Україні планується перейменувати 1012 населених пунктів та районів.

16 червня – Верховна Рада України прийняла звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про визнання незалежності Української православної церкви, та визнання останньої єдиною легальною православною організацією на території ​​України. Звернення було підготовлене групою народних депутатів у співпраці з представниками українських православних церков, у тому числі й проукраїнського крила Української православної церкви Московського патріархату. На думку української еліти, яка підготувала звернення, визнання незалежності української церкви виправить історичну несправедливість, а саме те, що у 1686 році київська митрополія була передана з підпорядкування Константинополя в підпорядкування Москви, що означало релігійну анексію України.

28 червня – 20-та річниця прийняття Конституції України. Прийняття Основного Закону закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

липень – розпочалася Всеукраїнська хресна хода миру, любові і молитви за Україну, організована Українською православною церквою Московського патріархату з нагоди Дня хрещення України-Русі. Перша хода стартувала 3 липня зі Свято-Успенської Святогірської лаври в Донецькій області. Друга – у суботу 9 липня. Віруючі зібралися в Свято-Успенській Почаївській лаврі на Тернопільщині, де провели молебень, а потім вирушили в напрямку столиці. Учасники ходи 27 липня зустрілися на Володимирській гірці в Києві і пройшли в Києво-Печерську лавру. При цьому, навіть самі служителі церкви серед цілей ходи вбачають натяки не лише на духовний, а й на політичний підтекст цього дійства. За допомогою хресного ходу Московський патріархат переслідує ряд цілей, одна з яких – демонстрація прихильності українців ідеї "русского мира".

5-21 серпня – в Ріо-де-Жанейро відбулися XXXI Літні Олімпійські ігри. Україна завоювала 11 олімпійських медалей: 2 золоті, 5 срібних та 4 бронзових. Гімнаст Олег Верняєв виграв першу золоту медаль, а також здобув срібну медаль у багатоборстві. Другу золоту медаль виборов Юрій Чебан (веслування на каное). «Срібними» призерами стали - стрілець Сергій Куліш, жіноча команда з фехтування на шаблях, борець Жан Беленюк, п'ятиборець Павло Тимощенко. «Бронза» - у шаблістки Ольги Харлан, стрибуна у висоту Богдана Бондаренка, веслувальників Дмитра Янчука і Тараса Міщука та гімнастки Ганни Різатдінової. В командному заліку Україна зайняла 31-е місце.

На початок >>

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930