«Україно моя, ти єдина!»

25.01.2018 13:51

В історії кожного народу є події, які визначають його подальшу долю. І горе тому, хто не знає свого минулого та не вміє робити висновків з історичних помилок. Нинішній доленосний період України – це не лише боротьба за цілісність та незалежність, це історичний шанс довести всьому світу, що наша держава заслуговує на щасливе майбутнє. Своєю гідністю й мужністю це доводять сьогодні українці. І вкотре нагадують собі й іншим націям: ворога можна перемогти лише разом.

22 січня 1919 року представ­ники двох держав – Української Народної Республіки і Західно­української Народної Республіки урочисто проголосили в Києві на Софійському майдані Акт Злуки. Ця подія назавжди увійшла в но­вітню історію держави як символ волевиявлення народу на шля­ху до політичної та економічної незалежності, до соборності, об'єднання земель, на яких про­тягом століть жили наші предки.

І цей день назавжди зали­шиться в пам'яті українського народу як свято Соборності України. Ідея єдності була тим гас­лом, що об'єднувало патріотичні верстви української нації, провідною зіркою, що світила в найтяжчі часи, надихала на бо­ротьбу за волю і незалежність.

Саме 99-річниці Акту Злуки було присвячено інтегроване засідання клубів «Дивослово» та «КЛІО». Працівники сектору соціокультурної діяльності Віталіна Волкова та Аліса Тютюнникова допомогли присутнім перенестися в ті буремні роки. Учасники клубу також мали змогу висловити свою думку з приводу того, від чого залежить сьогодні єдність українців, як її зберегти. З приводу того, що є головним об´єднуюючим чинником для українців від Заходу до Сходу – віра, національна ідея, спільні політичні переконання чи щось інше – розгорнулась палка дискусія. Обговорювали й те, наскільки важливо було мати сильну армію у буремні 1917-1920 рр., коли Україна активно боролася за свою незалежність, і сьогодні, коли цілісність наших земель під великою загрозою.

Не залишили нікого байдужим відеокадри з телевізійної програми «Тема дня» місцевого телебачення про те, яким було життя на Херсонщині у революційні 1917-1920 рр.

Неабиякий інтерес присутніх також викликав перегляд літератури, присвячений темі соборності України. А наприкінці заходу всі разом заспівали дуже проникливу пісню «Країно моя».

Цього повчального історичного уроку ми не повинні забувати, особливо в нашій теперішній складній ситуації. Тому тема єдності українських земель ще неодноразово буде обговорюватися під час засідань клубів.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031