Вчимося розпізнавати фейки
З метою навчити людей критично сприймати інформацію у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара вже п’ятий рік поспіль реалізовується проєкт «Школа інформаційного комфорту».
Сьогодні зустрічі в рамках даного проєкту проходять онлайн, і в цьому є свої переваги, адже їх відвідують всі охочі з різних міст України. Саме такими були два останні тренінги проєкту, присвячені темі «Фейки в сучасному житті та як їх розпізнати».
Перший тренінг зібрав довкола теми педагогів-істориків Херсонщини, що проходять підвищення кваліфікації на базі Херсонської академії безперервної освіти.
На другий завітали викладачі та студенти Херсонського національного технічного університету, а також всі охочі, кому ця тема є небайдужою.
Під час тренінгів було розглянуто не лише критерії, що допомагають визначати достовірність джерел інформації, але й надано присутнім корисні поради, що допоможуть не потрапити в пастку дезінформації.
До речі, фейки – явище не нове. Про деякі з них, які траплялися в історії Херсона, учасникам зустрічі розповів історик, краєзнавець, журналіст Єгор Сидорович. Це, зокрема, поширений до сьогодні фейк про катакомби й підземелля, феномен «вічного сну» Бегуна, «кривава різанина на Потьомкінській» тощо. Ці, з одного боку веселі історії, насправді слугують застереженням, що й до фактів історії слід відноситися з певною обережністю та перевіряти їхню достовірність.
За допомогою цікавих вправ та онлайн-тестування учасникам зустрічі було запропоновано перевірити свою обізнаність із даної теми, – і з цим завданням більшість учасників впоралися дуже успішно. А це означає, що наші зустрічі є важливими, корисними та результативними.